Rencēnos top bērnu fizisko spēju attīstīšanas un novada izziņas laukums

Fizisko spēju attīstīšanas un novada izziņas laukums Rencēnos

Lai paplašinātu bērnu brīvā laika un aktīvās atpūtas iespējas, kā arī pilnveidotu Rencēnu estrādes laukuma ilgtspējīgu labiekārtojumu, novembra izskaņā Rencēnos noslēgumam tuvojas bērnu fizisko spēju attīstīšanas un novada izziņas laukuma izveide.

Laukums tiek veidots, Valmieras novada pašvaldībai īstenojot Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) LEADER projektu “Vides izziņas un fizisko spēju attīstīšanas laukuma bērniem izveide Rencēnos”.

Projekta ietvaros uzstādīts rotaļu komplekss ar slidkalniņu, kāpnēm, rāpšanās slīpni, virvju elementu, kā arī šūpoles “ligzda” un divvietīgas šūpoles, batuts, smilšu kaste, karuselis un 2 interaktīvi novada izziņas stendi. Laukums noklāts ar gumijas mulčas segumu, bet vecāku ērtībām uzstādīts sols un atkritumu tvertne.

Fizisko spēju attīstīšanas laukumu uzstādīja SIA “GoPlay”, savukārt 2 interaktīvos stendus izveidoja SIA “JS WoodMagic”. Projekts “Vides izziņas un fizisko spēju attīstīšanas laukuma bērniem izveide Rencēnos” tiek īstenots ar ELFLA finansējumu, pēc izvērtēšanas gūstot atbalstu biedrības “No Salacas līdz Rūjai” izsludinātajā LEADER projektu konkursā. Projekta kopējās izmaksas – 36 018,38 EUR, no kurām ELFLA finansējums ir 27 000 EUR, bet pašvaldības līdzfinansējums ir 9 018,38 EUR.