Remigrantu ģimenes aicina uz tikšanos ar izglītības speciālistiem

Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Cēsu Centrālo bibliotēku ir sagatavojis īpašu pasākumu remigrantu bērnu vecākiem, kas notiks šo sestdien, 23.martā, no plkst. 11.00 līdz 14.00 bibliotēkas 2. stāvā (Cēsīs, Raunas ielā 1). Pasākumā izglītības jomas eksperti sniegs ieskatu, kā remigrantu bērni iekļaujas Latvijas izglītības sistēmā, un pastāstīs par to, kādu atbalstu remigrantu ģimenes var saņemt. Tikšanās noslēgumā būs iespēja uzdot jautājumus ekspertiem un apspriest aktuālos tematus ar citiem remigrantiem.

Tikšanās laikā dalībnieki varēs:

  • Iepazīt Vidzemes plānošanas reģiona remigrācijas koordinatores Ingas Madžules pieredzi, sniedzot atbalstu remigrējušajām ģimenēm.
  • Iepazīties ar Cēsu Centrālās bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas piedāvājumu bērniem, ko prezentēs bibliotekāre Inta Zaksa.
  • Dzirdēt LU Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieces Dainas Grosas secinājumus par remigrantu bērnu labklājību, balstoties uz intervijām ar remigrējušajām ģimenēm par bērnu iekļaušanos Latvijas izglītības sistēmā.
  • Uzzināt par Cēsu izglītības pārvaldes lomu un atbalstu remigrantu ģimenēm no pārvaldes vadītājas palīdzes Daces Bērziņas.
  • Iepazīties ar Drabešu Jaunās pamatskolas direktores Kristīnes Paisumas pieredzi par remigrējušo bērnu mācībām un adaptāciju skolā.
  • Dzirdēt Cēsu pilsētas 3. pirmsskolas izglītības iestādes vadītājas Rasas Siliņas stāstījumu par remigrējušo bērnu adaptāciju un sniegtajiem atbalstiem iestādē.

Pasākums ir bez maksas un paredzēts visiem interesentiem, kas vēlas iegūt padziļinātu izpratni par remigrējušo bērnu iekļaušanos Latvijas izglītības sistēmā un saņemt atbildes uz saviem jautājumiem. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Informējam, ka pasākumā tiks veikta filmēšana un fotografēšana.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un Vidzemes plānošanas reģions realizē funkciju “Diasporas likuma normu īstenošana (Atbalsta pasākums remigrācijas veicināšanai “Reģionālās remigrācijas koordinators”)”.      

Papildu informācijai: Inga Madžule, remigrācijas koordinatore Vidzemes plānošanas reģionā, , tālr. +371 29374285
Informāciju sagatavojis: Dzintars Močs, sabiedrisko attiecību speciālists Vidzemes plānošanas reģionā, , tālr. +371 28246484