Rekordliels jauniešu skaits studē ar Vītolu fonda administrētajām stipendijām

Mūsdienu mainīgajā pasaulē vienīgais kapitāls, par kura drošību varam sniegt garantiju, ir cilvēka izglītība. Tā ir vērtība, ka neapsūbēs mitruma iespaidā, nezudīs neapdomīgas monetārās politikas rezultātā un netiks apdraudēta garnadžu ierašanās gadījumā. Tā ir vērtība, kuras iegūšana ir tikpat nepiepildāma kā cilvēka personības attīstība, ir tikai soļi, neatlaidīgi un apņēmīgi soļi pareizajā virzienā.

Pateicoties vairāk nekā 200 ziedotājiem no Latvijas, Amerikas, Austrālijas, Kanādas, Lielbritānijas, Venecuēlas un Zviedrijas, jaunajā mācību gadā ar stipendijām Latvijas augstskolās studē 825 studenti – no tiem 290 stipendiju saņem pirmo reizi, 451 stipendiāts studijas turpina un 84 jaunieši tika izraudzīti citos papildkonkursos. Gada laikā stipendijās plānots izmaksāt vairāk nekā 1,5 miljonus eiro.

Par spīti aizvadītā gada izaicinājumiem ziedotāji turpina atbalstīt Latvijas jauniešus ceļā uz izcilību. 2021./2022. mācību gadā ziedotāju stipendijas saņem 26 jaunieši no Valmieras novada: Aldis Jānis Pivars (Ilonas Mažeikas piemiņas stipendija), Marta Madara Grantiņa (Pauļa un Leontīnes Anstrats piemiņas stipendija), Liene Kalniņa (Matīsa Dāvja un Līgas (dzim.Upeslācis) Kukaiņu stipendija), Emīls Ķīkulis (Kārļa Cīruļa piemiņas stipendija), Venija Kalniņa (Mecenātu Borisa un Ināras Teterevu fonda stipendija medicīnā stipendija), Laura Dičeva (Egona un Ritas Kaimiņu stipendija), Nikola Tupuriņa (Hugo un Mirdzas Karlsson piemiņas stipendija), Ričards Edijs Štibe (Gunāra Šūbiņa piemiņas stipendija), Ilmārs Duncis un Krišjānis Lācis (Valdemāra Ruļļa piemiņas stipendija), Līga Puhova (Andra Kļaviņa stipendija), Elza Līna Andersone, Krista Āboltiņa, Artis Brantiņš, Sabīne Rumba, Diāna Zariņa, Artūrs Zeibots, Santa Sormule, Betija Tekla Spāre, Elīna Evita Ķepsne un Ella Sudāre (BYKO-LAT stipendija), Ieva Bērziņa (Saules stipendija), Lenora Anna Gorska (ERGO stipendija), Ilvars Čukurs (SIA “Kurekss” stipendija), Megija Pārupe (Zvejnieku ģimenes stipendija), Karīna Kolendo (Dainas Bīriņas stipendija).

Pieteikšanās Vītolu fonda administrētajām stipendijām nākamajam studiju gadam sāksies 2022. gada 1. februāra un turpināsies līdz 1. martam. Vairāk informācijas šeit.