REKO Valmiera – jauna tiešās tirdzniecības modeļa īstenošana Vidzemē

REKO Valmiera

Sveiks, Valmieras novada uzņēmēj!

Sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību šī gada pavasarī uzsāksim jauna tiešās tirdzniecības modeļa īstenošanu Vidzemē. Aicinām ikvienu vietējo ražotāju piedalīties jaunajā vietējo produktu tirdzniecības sistēmā – REKO Valmiera!
Pirms stāstu par REKO tirdzniecības modeli, iepazīstināšu ar projekta komandu, kura realizēs REKO ieviešanu. Mēs esam Liene Turlaja un Santa Levica no Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pirmsinkubācijas programmas un mēs ticam, ka pārtikai nākotnē ir jābūt lokālai un bioloģiski ražotai. Mūsu (iz)aicinājums ir attīstīt vietējo zemnieku produktu tirdzniecību. Izpētes gaitā konstatējām, ka pircēji vēlas iegādāties un lietot uzturā vietējo audzēto, ražoto pārtiku, bet vienlaicīgi norāda, ka lokālie zemnieki, ražotāji nav viegli sasniedzami un iepirkšanās nav ērta, jo digitālajās iepirkšanās vietās bieži nevar iegūt visus pārtikas produktus vienlaicīgi. Ievērojot to, ka E-komercija strauji attīstās pārtikas jomā, šobrīd ir īstais laiks aktīvāk izmantot digitālos kanālus zemnieku un mājražotāju produktu pārdošanā.
Valmieras novada pašvaldība ir pirmā pašvaldība Latvijā, ar kuru sadarbojamies, lai ieviestu Skandināvijā populāro REKO tirdzniecības modeli, kuru radīja Bioloģiskais lauksaimnieks Thomass Snellman Somijā 2013.gadā un tas strauji izplatījās visā Skandināvijā. “REKO” tulkojumā nozīmē godīga tirdzniecība  un modeļa pamatā ir vietējo produktu tirdzniecība bez starpniekiem, izmantojot digitālu platformu. Tās būtība ir saīsināt pārtikas piegādes ķēdes un primāri sasniegt un apgādāt tuvākos lokālos klientus ar lokālo pārtiku.
Galvenie ieguvumi, ko minēja Skandināvu mazie ražotāji:

  • tiek radīts jauns noieta tirgus;
  • elastība (pārdodu tikai, ja vēlos);
  • paredzamība (viss balstās uz iepriekš veiktiem pasūtījumiem);
  • laika ekonomija;
  • saglabājas saikne ar gala pircēju.

Lai detalizētāk uzzinātu par REKO koncepciju un uzdotu sev interesējošos jautājumus, reģistrējieties pirmajam tiešsaistes semināram, kuru plānojam š.g. februāra sākumā: https://bit.ly/pieteikums_REKO_Valmiera_seminaram
Vēlam ražīgu 2022.gadu un uz tikšanos,

Liene un Santa, REKO Valmiera projekta attīstītājas
+371 29168578|+371 29351273|
Uzzini vairāk – kas ir REKO?