Radiogrāfers – tas skan cienīgi!

Vidzemes slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas nodaļas vecākā radiogrāfere Agnese Ivane

Ārkārtīgi pieprasīta darba tirgū un adekvāti apmaksāta, ar teju neierobežotām izaugsmes iespējām, ar ikdienu jaunāko tehnoloģiju vidū – tāda ir radiologa asistenta un radiogrāfera profesija.

“Cilvēka ārstēšana patiesībā sākas ar izmeklējumu,” stāsta Vidzemes slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas nodaļas vecākā radiogrāfere Agnese Ivane, “ko veic ar rentgena vai datortomogrāfijas iekārtu. No radiologa asistenta vai radiogrāfera zināšanām un precizitātes, pozicionējot pacientu, atkarīgs, cik informatīvi būs iegūtie attēli un kā izdosies noteikt pareizo diagnozi. Radiologa asistents vai radiogrāfers ir galvenais atbildīgais par radiācijas drošību gan attiecībā pret sevi un pacientiem, gan apkārtējo vidi. Mūsu darbs ir dinamisks, diena nelīdzinās dienai, tehnoloģijas ir pašas modernākās, nevis dators parastais. Pēc trīs gadiem absolvējot koledžu, es ieguvu tiesības nospiest vairāk nekā miljons eiro vērtā datortomogrāfa pogu, bet mācīties gan turpinu katru dienu. Medicīnas tehnoloģijas attīstās tik strauji, spēj vien sekot. Un nekādas rutīnas!”

Radiologa asistenta un radiogrāfera profesija apgūstama, pēc vidusskolas trīs gadus studējot Latvijas universitātes P.Stradiņa medicīnas koledžā. Lai atvieglotu studiju norisi, Vidzemes slimnīca piedāvā studentiem pirms studiju sākuma noslēgt sadarbības līgumu un apmaksāt stipendiju tiem, kuri būs noslēguši šādu līgumu.

Absolventus, kuri vēl svārstās savā izvēlē, aicinām apciemot Vidzemes slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas nodaļu un klātienē pavērot radiologa asistenta un radiogrāfera darbu, iztaujāt par tā specifiku, pienākumiem un svarīgo lomu slimnīcas darba nodrošināšanā. Pirms tam lūgums sazināties ar Agnesi Ivani (tālr. 29516621) un vienoties par tikšanās laiku.

Vairāk informācijas par koledžas piedāvāto programmu šeit.

Informāciju sagatavoja:
Benita Brila, Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste