Putnu barošana ziemā

Iestājusies ziema ar sniegu, puteņiem un salu, kad putni daudz patērē enerģiju, taču barību atrast ir grūti. Iedzīvotājiem, kuri vēlas sniegotajā un aukstajā laikā palīdzēt putniem un ierīko mājas dārzā, uz lodžijas vai citviet putnu barotavu, un uzsāk barošanu, veikt to līdz pavasarim. Putnu barošana ir ne tikai palīdzība putniem ziemā, bet cilvēkiem sagādā prieku, jo pie barotavām, atkarībā no to atrašanās vietas, veida un barības daudzveidības, var novērot pat vairāk kā 20 Latvijā ziemojošo putnu sugas.

Izvēloties barību svarīgi, lai  barība ar augstu tauku saturu un nav sālīta, piemēram, nesālīts speķis, melnās saulespuķu sēklas, linsēklas, ķimenes, miežu putraimi, kaltēti augļi un rieksti.

Iedzīvotāji satraucas, ka, iestājoties ziemai, Latvijā vēl ir vērojami gulbji. Eksperti stāsta, ka Paugurknābja gulbji regulāri ziemo Latvijā. Iedzīvotājiem nevajadzētu uztraukties, ka tie iesals ledū, jo, ja vien tie ir veseli un nav traumēti, tie ātri pārlido no vienas vietas uz otru un pie ūdenstilpnēm atpūšas pārlidojuma laikā. Lūgums līdzcilvēkiem nebarot gulbjus, lai tie nekļūtu atkarīgi no cilvēku barošanas, spētu paši parūpēties par sevi un lidotu uz siltajām zemēm. Pašvaldību aicinām informēt, ja novērots ievainots gulbis.