Pūtēju orķestru Dziesmu un Deju svētku ieskaņas koncerti

XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku pūtēju orķestru ieskaņas koncerti 2022. gada vasarā skanēs arī Valmierā.

XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku pūtēju orķestru ieskaņas koncerts 2022. gada vasarā skanēs arī Valmierā.

Pūtēju orķestru ieskaņas koncertos skanēs skaņdarbi no XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku pūtēju orķestru koncerta programmas. Pūtēju orķestru lielkoncertu Svētkos iecerēts veidot kā ceļu no tradīcijas sākuma līdz mūsdienīgam skanējumam, parādot, cik daudzpusīgs, atšķirīgs un krāšņs ir pūtēju orķestru sniegums. Plānots izcelt 150 gadu laikā atskaņoto un laika pārbaudījumu izturējušo, tautā iemīļoto pūtēju orķestru repertuāru.

Ieskaņas koncertu mākslinieciskais vadītājs – Jānis Retenais, režisore – Elīna Apsīte.

5. jūnijā plkst.17.00 Valmieras pilsētas brīvdabas estrādē būs iespēja dzirdēt Ziemeļvidzemes un Rīgas pūtēju orķestru sniegumu.

Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte uzsver: “Dziesmu un deju svētku tradīcijas pastāvēšanā pūtēju orķestriem jau izsenis ir bijusi nozīmīga loma. Šobrīd XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem gatavojas vairāk nekā 40 Latvijas pūtēju orķestri. Dziesmu un deju svētku kopienai aizvadītie gadi ir bijuši ļoti sarežģīti, tāpēc esam gandarīti par māksliniecisko kolektīvu paveikto ceļā uz 2023. gada lielnotikumu – tā, 22.maijā Svētku ieskaņas koncerts Aucē parādīja pūtēju orķestru apņēmību un gatavību startam. Aicinām arī Preiļu, Madonas, Valmieras un Liepājas iedzīvotājus izmantot iespēju, lai koncertos baudītu pūtēju orķestru skanējumu.”

XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku pūtēju orķestru ieskaņas koncertus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Preiļu novada pašvaldību, Madonas novada pašvaldību, Valmieras novada pašvaldību un Liepājas pašvaldību. Ieeja koncertos bez maksas.

Informāciju sagatavoja:
Linda Ertmane,

Latvijas Nacionālais kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste