Publiskās izsolēs piedāvā iegādāties deviņus dzīvokļus Sedā

Sporta iela, Seda

Valmieras novada pašvaldība elektroniskās izsolēs ar augšupejošu soli piedāvā iegādāties deviņus dzīvokļus Sedas pilsētā. To sākumcenas izsolēs noteiktas atbilstoši veiktajiem dzīvokļu novērtējumiem un variē no 1600 līdz 3400 eiro. 

Iegādei pieejami šādi dzīvokļi:

 • Tirgus iela 5-14. Divistabu dzīvoklis ar kopējo platību 54,90 m2, atrodas ēkas piektajā stāvā.
  Sākumcena: 2800 EUR;
 • Tirgus iela 5-27.  Vienas istabas dzīvoklis ar kopējo platību 33 m2, atrodas ēkas piektajā stāvā.
  Sākumcena: 1600 EUR;
 • Sporta iela 4-6. Divistabu dzīvoklis ar kopējo platību 55,40 m2, atrodas ēkas trešajā stāvā.
  Sākumcena: 2800 EUR;
 • Sporta iela 4-12. Divistabu dzīvoklis ar kopējo platību 55,20 m2, atrodas ēkas piektajā stāvā.
  Sākumcena: 2700 EUR;
 • Sporta iela 4-13. Divistabu dzīvoklis ar kopējo platību 45,90 m2, atrodas ēkas piektajā stāvā.
  Sākumcena: 2200 EUR;
 • Sporta iela 4-14. Divistabu dzīvoklis ar kopējo platību 54,90 m2, atrodas ēkas piektajā stāvā.
  Sākumcena: 2700 EUR;
 • Brīvības iela 5-13. Trīs istabu dzīvoklis ar kopējo platību 72,90 m2, atrodas ēkas trešajā stāvā.
  Sākumcena: 3400 EUR;
 • Brīvības iela 5-14. Vienas istabas dzīvoklis ar kopējo platību 42,50 m2, atrodas ēkas trešajā stāvā.
  Sākumcena: 2200 EUR;
 • Brīvības iela 5-15. Vienas istabas dzīvoklis ar kopējo platību 43,20 m2, atrodas ēkas trešajā stāvā.
  Sākumcena: 2300 EUR.

Dzīvokļu jaunajiem īpašniekiem jārēķinās, ka būs nepieciešami finansiāli ieguldījumi, lai veiktu remontdarbus un nodrošinātu sev komfortablus un mājīgus dzīves apstākļus. Pašreiz dzīvokļi ir nolietoti un sliktā stāvoklī, tomēr šī ir iespēja iegādāties mājokli par zemu cenu un atjaunot pēc savām iespējām un vēlmēm.   

Dzīvojamās mājas ir pieslēgtas Sedas pilsētas centralizētājām inženierkomunikācijām: ūdens apgādei, kanalizācijai, siltumapgādei, elektroapgādei un gāzes apgādei. Mājas apsaimnieko SIA “Valmieras Namsaimnieks”. SIA “PROEL” apstiprinātais siltumenerģijas ražošanas tarifs – 85,40 EUR/MWh bez PVN. Gala tarifs – 109,92 EUR/MWh bez PVN. Ar jauno siltumenerģijas ražošanas tarifa projektu var iepazīties šeit.

Ir iespējama automašīnas novietošana mājas pagalmā. Izsolēs pieejamie dzīvokļi atrodas Sedas pilsētas ziemeļu daļā, 500 metru attālumā no pilsētas centra. Apkārtējo apbūvi veido daudzstāvu un mazstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas.

Izsolēm interesenti var reģistrēties līdz 24. janvārim un tās norisinās vietnē https://izsoles.ta.gov.lv. Izsoļu paziņojumiem pievienoti arī dzīvokļu novērtējumi, kā arī dzīvokļus, iepriekš piesakoties, ir iespējams apskatīt. 

Valmieras novada pašvaldība Sedā plāno publiski izsolīt kopumā ap 70 dzīvokļiem, lai tā palīdzētu risināt dzīvojamā fonda trūkumu Valmieras novadā un piesaistītu Sedas pilsētai jaunus iedzīvotājus. Šīs ir pirmās dzīvokļu izsoles – vērtēšanai gada pirmajā pusē plānots nodot vēl vismaz 10 dzīvokļus, lai arī tiem varētu uzsākt atsavināšanas procesu. Šobrīd tiek izsolīti dzīvokļi ēkās, kuru ekspluatācijas uzsākšanas gads ir no 1975. gada līdz 1991. gadam, bet plānots izsolīt pašvaldības dzīvojamo fondu arī 1950.-1960. gados celtās ēkās. Šo ēku dzīvokļiem Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola audzēkņi izstrādā interjera projektus, kurus piedāvās izmantot jaunajiem dzīvokļu īpašniekiem. Plašāk par šo ieceri šeit.

Seda ir jauna pilsēta, kas pilsētas tiesības ieguvusi 1991. gadā. Pilsētu mierīgi var izstaigāt kājām, jo tās teritorija ir tikai divi kvadrātkilometri. Tā atrodas apmēram piecu km attālumā no Strenčiem, 26 km attālumā no Valmieras un 30 km attālumā no Valkas. Sedā dzīvo mazliet vairāk nekā tūkstotis iedzīvotāju. Lielākā daļa no tiem bijušie kūdras izstrādes darbinieki, kuri šobrīd ir pelnītā atpūtā. Sedas iedzīvotāju nacionālais sastāvs ir daudzveidīgs, šeit dzīvo vairāk nekā 15 tautību pārstāvji. Sedā, tāpat kā citviet Latvijā, ir tendence samazināties iedzīvotāju skaitam.

Sedas iedzīvotājiem ir pieejami medicīnas pakalpojumi, pilsētā darbojas divas aptiekas, vairāki pārtikas veikali, ir pirmsskolas izglītības iestādes “Minkāns” filiāle un Strenču pamatskolas filiāle. Kultūras pasākumus var apmeklēt pilsētas bibliotēkā un kultūras namā, pilsētas pievārtē ir mazdārziņu rajons, pašvaldība nesen labiekārtojusi Sedas karjera apkārtni atpūtai vasarā. Sedā aktīvi darbojas biedrība ”Cerības pakāpiens”. Tāpat Valmieras novada pašvaldība strādā, lai Sedas pilsēta kļūt par pieprasītu un pievilcīgu dzīvesvidi.  Apzinot iedzīvotāju vajadzības, SIA “ALPS ainavu darbnīca” izstrādājusi Teritoriālās attīstības telpiskās struktūras plānu.