Projekta “Eiropas jūdze” aktivitātes pirmsskolas izglītības iestādē “Pienenītē”

Pirmsskolas izglītības iestādes “Pienenīte” audzēkņi un darbinieki piedalījās Latvijas Tautas sporta asociācijas (LTSA) projektā EIROPAS JŪDZE, lai popularizētu sportisku, veselīgu un aktīvu dzīvesveidu, pieradinot bērnus pie fiziskām aktivitātēm jau no agras bērnības. Projekta aktivitātēs no 1. līdz 4.jūnijam piedalījās iestādes audzēkņi, vecumā no 2 līdz 7 gadiem, veicot 1 jūdzi jeb 1,609 km četru dienu laikā.

Bērnudārza kolektīvs izvēlējās šo attālumu veikt “Stiprinieku skrējienā” apkārt bērnudārza ēkai. Veiktā distance tika reģistrēta sporta lietotnē telefonā, ekrānšaviņu nosūtot LTSA kā pierādījumu par veikto distanci.

Bērni skriešanu gaidīja ar lielu prieku katru dienu. Distanci varēja veikt soļojot, skrienot, vai braucot ar skrejriteni. Bērnudārza darbinieki arī ārpus darba laika patstāvīgi veica distanci. Kopīgi četrās dienās veicām 94.73 km reģistrētu distanci. “Pienenītē” projekts noslēdzies, bet kustīgās un sportiskās aktivitātes turpinās.

Informāciju sagatavoja: Valmieras pilsētas 6.pirmsskolas izglītības iestādes “Kārliena” struktūrvienības “Pienenīte” sporta skolotāja Daina Plīkša