Preses konferencē informēs par digitālā Covid-19 sertifikāta izmantošanas uzsākšanu Latvijā

Uzzini par Covid-19 digitālo sertifikātu

Šā gada 1. jūnijā Latvijas Republikā tiek uzsākta digitālo Covid-19 sertifikātu izmantošana, kas nodrošinās iedzīvotājiem iespēju uzrādīt apliecinājumu par veikto vakcināciju pret Covid-19, veiktā Covid-19 laboratoriskā testa rezultātu vai Covid-19 izslimošanas faktu. Savus digitālos Covid-19 sertifikātus iedzīvotāji var apskatīt tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv, pieslēdzoties ar kādu no drošas piekļuves līdzekļiem.

Latvijas Republikā izsniegtos digitālos Covid-19 sertifikātus atpazīs arī citās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs. No 2021. gada 15. jūnija tiks uzsākta integrācija ar ES digitālā Covid-19 sertifikāta vārteju.

Par digitālo Covid-19 sertifikātu ieviešanu, digitālo sertifikātu izmantošanas kārtību, apmeklējot Pasaules hokeja čempionāta pasākumus, un citiem jaunumiem mediju pārstāvji tiek aicināti uz preses konferenci.

Preses konferencē piedalīsies:

  • Daniels Pavļuts, veselības ministrs;
  • Māris Dreimanis, Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas pārstāvis;
  • Edžus Žeiris, uzņēmumaZZ Datsdirektors;
  • Valdis Bergs, uzņēmuma “Mobilly” valdes priekšsēdētājs.

Preses konference norisināsies tiešsaistē 2.jūnijā no plkst. 13.00 līdz 14.00.

Informāciju sagatavoja:

Nacionālais veselības dienests