Plostnieku svētkos gaidīsim Valmieras novada mobilajā TIC!

Sestdien, 21. maijā, 25. Gaujas plostnieku svētkos Strenčus pieskandinās līksmas ļaužu balsis, Gauju piepildīs meistarīgi veidotie koka plosti un estrādē dunēs deju soļi. Plostnieku svētku gadatirgū viesosies arī Valmieras novada mobilais Tūrisma informācijas centrs (TIC), no plkst. 9.00 līdz 15.00 aicinot ikvienu interesentu vairāk uzzināt par Valmieras novada tūrisma piedāvājumu un tā vēstnešiem, kā arī piedalīties aktivitātē “Atrodi savu Gaujas plostnieku”.

Sestdien, 21. maijā, 25. Gaujas plostnieku svētkos Strenčus pieskandinās līksmas ļaužu balsis, Gauju piepildīs meistarīgi veidotie koka plosti un estrādē dunēs deju soļi. Plostnieku svētku gadatirgū viesosies arī Valmieras novada mobilais Tūrisma informācijas centrs (TIC), no plkst. 9.00 līdz 15.00 aicinot ikvienu interesentu vairāk uzzināt par Valmieras novada tūrisma piedāvājumu un tā vēstnešiem, kā arī piedalīties aktivitātē “Atrodi savu Gaujas plostnieku”.

Aktivitātē “Atrodi savu Gaujas plostnieku” aicināts piedalīties ikviens svētku apmeklētājs. Saņemot aktivitātes lapu Valmieras novada mobilajā TIC, paveroties dabā un svētku norisē, katram dalībniekam ar radošu pieeju būs jāatrod tieši savs Gaujas plostnieks – svētku sajūtu vai redzamo norišu veidolā. Pēc uzdevuma izpildes dalībnieks tiek aicināts aizpildīto lapu nogādāt atpakaļ mobilajā TIC, kur, nododot lapu Valmieras novada vēstnešiem, dāvanā saņems kādu svētku suvenīru. Katram aktivitātes dalībniekam lūgums parūpēties par kādu rakstāmpiederumu – pildspalvu, zīmuli vai flomāsteru.

25.Gaujas plostnieku svētku programmu iespējams aplūkot šeit.

Līdz 20. gadsimta 60. gadu beigām Gauja bija ūdensceļš kokmateriālu transportēšanai, pa to tika pludināti aptuveni sešus un četrus metrus gari baļķi, kurus kopā sēja Gaujas plostnieki. Mūsdienās plostnieku amatu prasmes mērķtiecīgi nodotas nākamajām paaudzēm. Tās ir zināšanas par baļķu sagatavošanu, plostu siešanu un pludināšanu pa Gauju, izmantojot upes straumi un labi pazīstot tās plūduma raksturu pavasarī. 2018. gadā Gaujas plostnieku amata prasmes tika iekļautas Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. 2021. gadā Latvija plostnieku amata prasmes pieteica UNESCO Cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma reprezentatīvajam sarakstam, pieteikums tiks izskatīts 2022.

Jau 28. maijā Valmieras novada mobilais TIC viesosies Rūjienas saldējuma svētkos. Lai uzzinātu, kāda svētku aktivitāte sagaida mobilā TIC apmeklētājus Rūjienā, aicinām apmeklēt svētkus. Plašāk par tiem šeit.