Plostnieku skulptūru parks Strenčos par deviņām skulptūrām bagātāks

Koka skulptūru konkurss

25. Gaujas plostnieku svētkos Strenčos skanēja zāģi un citi koka amatnieku darbarīki, jo visas dienas garumā notika Koka skulptūru izzāģēšanas konkurss, kurā savas prasmes lika lietā vienpadsmit kokamatnieki. Rezultātā tapa deviņas jaunas koka skulptūras, kuras vērtēja skatītāji, paši konkursa dalībnieki un žūrija. Visu vērtējumu kopskaits noteica konkursa labākos darbus.

Žūrijas komisijas priekšsēdētājs, Strenču apvienības pārvaldes vadītājs Jānis Pētersons secina: “Arī šogad visi darbi ir ļoti augsti vērtējami, katrs varētu būt pirmajā vietā. Esam ļoti pateicīgi visiem konkursa dalībniekiem par paveikto un sakām lielu paldies visiem darbu autoriem!”

Tomēr visu vērtējumu kopsumma noteica labāko darbu autorus. Pirmo un otro vietu dala autora Aivja Rusakova skulptūra “Sūklis Bobs” un Gunta Priedītes darbs “Saulespuķes uzvara”. Savukārt trešo un ceturto vietu draudzīgi dala autora Haralda Gerta skulptūra “Miegs un daba”  un autoru Kristapa Eglīša un Silvestra Fēliksa Ķibera darbs “Padzirdi dabu”.

Skulptūru parku papildinās arī jaunās koka skulptūras “Gaujmalas bebrs”, autors Guntars Briedis, “Saldā indes garša”, autors Gints Puriņš, “Brīvs, kam dūša brīvam būt”, autors Vinets Eglītis, “Brenguļu labirinti”, autors Jānis Jēkabsons, “Draugs Bobam”, autori Dainis Fiļipovs un Marija Korkla.

Labāko skulptūru autori saņems naudas balvas. Lai aplūkotu skulptūras klātienē, aicinām doties ekskursijā uz Strenčiem, kur tās būs sastopamas Skulptūru parkā, Gaujas krastā pie brīvdabas estrādes.