Plostnieku parkā Strenčos būs jaunas skulptūras

27. Gaujas plostnieku svētku laikā norisinājās tradicionālais “Koka skulptūru izzāģēšanas konkurss”. Šogad skulptūras tika veidotas par tēmu “Plostnieku kopiena”. Visas dienas garumā svētku norises vietā pie brīvdabas estrādes darbojās kokamatnieki un rezultātā tapa septiņas jaunas koka skulptūras – “Bebrs”, “Plosta vēzis”, “Tāda ir dzīve”, “Medus lācis”, “Gaismas nesējs”, “Zivs”, “Plostnieka dēls”.

Skatītāju, žūrijas komisijas un dalībnieku kopvērtējums noteica trīs labākos darbus. Visaugstāko novērtējumu saņēma skulptūra “Medus lācis”, autors Kaspars Verovkins. Otrajā vietā ierindojās skulptūra “Plostnieka dēls”, ko veidoja Gatis Grīnbergs, bet trešo augstāko novērtējumu saņēma skulptūra “Gaismas nesējs”, ko izzāģēja Aleksandrs Kuļpa un Jānis Kauliņš.

Pirmo trīs vietu ieguvēji saņems naudas balvas 300, 200, 100 eiro vērtībā, bet pārējie konkursa dalībnieki – 50 eiro vērtībā.

Jaunās skulptūras tiks uzstādītas Strenču Gaujas dabas takas un brīvdabas estrādes teritorijā, kļūstot par ilglaicīgiem vides objektiem, kas būs apskatāmi bez maksas visiem Strenču Gaujas dabas takas apmeklētājiem. Lai aplūkotu skulptūras klātienē, aicinām doties ekskursijā uz Strenčiem, kur tās būs sastopamas Gaujas krastā pie brīvdabas estrādes.