Plenērā Valmieras svētkos taps jauni mākslas darbi simtgades loterijas biļetēm

Vēl tikai līdz 26. jūlijam Valmieras muzejā apskatāma izstāde Mūsu pašu vērtības: Simtgades loterijas mākslas kolekcija. Tajā iekļautie Latvijas mākslinieku darbi rotā VAS Latvijas Loto rīkotās Simtgades loterijas biļetes, parādot, ka arī loterijas biļete var būt mākslas darbs. Šīs unikālās valsts mēroga loterijas tapšanas stāstu un mērķus var uzzināt izstādē. Valmieras pilsētas svētku laikā, 22. jūlijā, notiks izstādes kulminācija – mākslas plenērs, kurā taps darbi nākamajām Simtgades loterijas biļetēm.

Simtgades loterija ir nozīmīgākais nacionālās momentloterijas projekts Latvijas Loto vēsturē, kas apvieno īpašu loterijas biļešu dizainu un sabiedriskā labuma mērķi – stipendijasspožākajiem vidējās izglītības iestāžu absolventiem. Līdz šim Simtgades stipendijas piešķirtas 2002 vidusskolu absolventiem, sešu gadu laikā tām atvēlot vairāk nekā vienu miljonu eiro.

Aiga Roziņa, Latvijas Loto mārketinga direktore, stāsta: “Katra Simtgades loterijas biļešu sērija ir unikāla, jo tās noformējumā ir ietverti Latvijas mākslinieku radīti darbi, un katrs no tiem pauž kādu vērtību, kas veido latvisko identitāti. Valmieras muzejā šobrīd apskatāma lielākā daļa mākslas darbu, kas redzami uz Simtgades loterijas biļetēm. Plenērā taps darbi nākamajai loterijas sērijai.

Vienlaikus Simtgades loterija spilgti pauž nacionālās loterijas būtību – pateicoties Latvijas iedzīvotājiem, kuri iegādājušies Simtgades loterijas biļetes, spožākie vidējo izglītības iestāžu absolventi visā Latvijā, tostarp Valmieras novadā, var saņemt Simtgades stipendijas. Tādējādi Simtgades loterija apvieno gan mākslinieciskās vērtības, gan atbalstu mūsu jaunajiem talantiem. Tas ir ieguldījums mūsu visu kopīgā nākotnē.”

22. jūlijā, Valmieras pilsētas svētku laikā, no pulksten 10.00 plenērā Valmieras vecpilsētā ikviens varēs sekot līdzi Latvijas mākslinieku Elmāra Orniņa, Kristīnes Kliginas, Aivja Pīzeļa, Martas Jurjānes un Anitras Bērziņas jaunradei. Tās rezultāts būs mākslas darbi Simtgades loterijas jaunākajai biļešu sērijai. Visus plenēra laikā tapušos mākslas darbus vienkopus varēs apskatīt noslēgumā pulksten 16.00 pie Valmieras muzeja Bruņinieku ielā 3.

Izstāde Mūsu pašu vērtības: Simtgades loterijas mākslas kolekcija līdz 26. jūlijamaplūkojama Valmieras muzejā. Turpat muzejā ikvienam ir iespēja piedalīties Simtgades vērtību kamola papildināšanā tajā apvienots jau vairāk nekā 300 latvisko vērtību. Izstādes apmeklētāju uzzīmētās vai pierakstītās vērtības vēlāk pārtaps jaunos spēles simbolos, kas ļaus atklāt Simtgades loterijas biļešu laimestus.

Simtgades loterija tapapirms vairāk nekā sešiem gadiem kā dāvana Latvijai un tās iedzīvotājiem valsts simtgadē, iekļaujot Latvijas mākslinieku darbus loterijas biļešu noformējumā. Šobrīd Simtgades loterijas mākslas darbu kolekcijā ir jau 85 Latvijas mākslinieku darbi, lielākā daļa no tiem apskatāmi Valmieras muzejā. Izstādē iekļauti gan tautā iemīļotu vecmeistaru – Džemmas Skulmes, Imanta Vecozola, Alekseja Naumova, Gunāra Kroļļa, Guntara Sietiņa, gan talantīgu jauno mākslinieku – Ata Jākabsona, Pauļa Postaža, Madaras Kvēpas, Sandras Strēles, Amandas Krūmiņas, Kristīnes Kutepovas, Lauras Veļas, Agates Apkalnes – darbi.

Simtgades loterija ir momentloterija ar sabiedriskā labuma mērķi – ik gadu daļa no tās ieņēmumiem tiek novirzīta Latvijas vidējās izglītības iestāžu absolventu stipendijām. Līdz šim Simtgades stipendijas saņēmuši 2002 vidējās izglītības iestāžu absolventi visā Latvijā, sešu gadu laikā tām atvēlot vairāk nekā 1 000 000 eiro. Simtgades stipendiju programmu īsteno Finanšu ministrija un Izglītības un zinātnes ministrija, un tā tiek finansēta ar nacionālās loterijas līdzekļu palīdzību.

VAS Latvijas Loto ir Latvijas nacionālais loteriju uzņēmums, kas īsteno valsts mēroga izložu monopolu sabiedrības labā. Latvijas Loto 2022. gadā ir iemaksājusi valsts budžetā nodokļu, nodevu un maksājuma par valsts kapitāla izmantošanu veidā vairāk nekā 19 miljonus eiro, tostarp finansējumu Simtgades loterijas un sporta atbalsta loteriju – Sporta loterija un Sporto visi – sabiedriskā labuma mērķiem.

Papildu informācijai:
Aiga Roziņa, Latvijas Loto mārketinga direktore
Tel.: +371 29429424