Pirmsskolām un skolām izteikto draudu līmenis ZEMS. Uztraukumam nav pamata!

dr riski

Arī šonakt pirmsskolas izglītības iestādes un atsevišķas skolas visā Latvijā saņēmušas aptuveni 400 e-pastus par iespējamiem drošības riskiem. Valsts policija jau ir informējusi iestādes, ka šie vērtējami kā zema līmeņa draudi un evakuācija nav nepieciešama.

Aicinām iedzīvotājus sekot policijas rekomendācijām un saglabāt mieru, satraukumam nav pamata. “Šī ir mērķtiecīga akcija, kas tiek izplatīta ar mērķi destabilizēt situāciju un traucēt iestāžu darbu,” šodien norādīja Valsts policijas priekšnieks. Policija turpina izmeklēšanu un dara visu iespējamo, lai šo noziegumu atklātu.

Vienlaikus aicinām vecākus ar bērniem pārrunāt un pārskatīt interneta vietņu un to satura lietošanu, tostarp dažādās telegram grupās, kur pausta informācija par šiem notikumiem un tālāk nedalīties ar šo saturu! Tas ir tieši tas, ko šīs personas vēlās, lai radītu satraukumu.

Valsts drošības dienests informē, ka pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā un hibrīdkara apstākļos nevar izslēgt iespējamību, ka šīs aktivitātes mērķtiecīgi realizē Latvijai nedraudzīgas valstis. Šādu aktivitāšu mērķis dienesta vērtējumā ir vairot baiļu sajūtu sabiedrībā, paaugstinot psiholoģisko spiedienu uz dažādām Latvijas sabiedrības grupām un mākslīgi radot spriedzi, lai destabilizētu situāciju Latvijas valstī.