Pirmo reizi Valmierā notiks projekta “Piedzīvojumu X virpulī” rudens nometne

Piedzīvojumu virpulī

Šajā rudenī pirmo reizi notiks projekta “Piedzīvojumu X virpulī” rudens nometne. Aktīvās atpūtas dienas nometne, kurā aicināti piedalīties  zēni un meitenes vecumā no 7-13 gadiem, notiks skolēnu rudens brīvlaikā no 24.-28.oktobrim. Līdzīgi kā projekta vasaras nometnēs, programma būs plānota ne tikai aktīva un dinamiska, bet arī izglītojoša un iedvesmojoša.  Aktīvajā sadaļā būs vairāki sportiski un pilsētvidē aktuāli jaunumi, savukārt sadarbībā ar rudens nometņu radošo partneri “Dynamic Valmiera” koprades darbnīcas notiks laikmetīgās mākslas telpā “Kurtuve”. 

Nometņu ”Piedzīvojumu X virpulī” projekta mērķis ir nodrošināt bērniem saturīgu, aktīvu, drošu un izglītojošu laika pavadīšanu skolēnu brīvlaikā. Kā pamatvērtības nometnēs tiek akcentētas tieši sportiskās aktivitātes un izpratne par veselīgu dzīvesveidu, dabas vērtībām un atbildīgu attieksmi pret vidi.

Paralēli dažādām sportiskajām aktivitātēm, nometnē ir plānota “X” čempionu viesošanās, kas pamatā būs ne tikai sporta personības, bet arī zinoši radošo meistarklašu vadītāji, kuri pēc nometņu projekta koncepta ir  “X” čempioni,  jo savā jomā jau ir guvuši panākumus. Nometnes viesi ar savu piemēru motivēs bērnus un jauniešus darboties un gūt panākumus, neskatoties uz dažādiem izaicinājumiem.

Sadarbībā ar rudens nometņu radošo partneri “Dynamic Valmiera” plānotas  vairākas koprades darbnīcas, kas notiks laikmetīgās mākslas telpā “Kurtuve”. Darbnīcu laikā ne tikai tiks stiprināta ideja  par Valmieras pilsētu, kura ir nemitīgā kustībā, līdzīgi kā tas notiek sporta vidē, bet arī sekmēta izpratne par ilgtspējas  jēdzienu un industriālo ēku transformāciju un atdzimšanu no jauna.    

Rudens nometnes saturs būs strukturēts vairāku dienu blokos un lokācijās Valmieras pilsētvidē:

  • Pirmdiena – J.Daliņa stadions (sports, “Godīgas spēles” princips, u.c.)
  • Otrdiena – Zaļā teritorija Gaujas Stāvajos krastos (rudens pārgājiens, atbildība un rūpes par vidi, u.c.)
  • Trešdiena – kultūrtelpa “Kurtuve” ( Ilgtspējas ideja, aktivitātes pilsētvidē u.c.)
  • Ceturtdiena – Valmieras olimpiskais centrs (sports, tikšanās ar X čempionu, u.c.)
  • Piektdiena – Sporta un atpūtas parks ”Mežs”, nometnes noslēgums kultūrtelpā “Kurtuve”.

Precīza programma tiks nosūtīta reģistrēto dalībnieku vecākiem tuvāk nometnes norisei.

Nometņu “Piedzīvojumu X virpulī ” organizators ir nodibinājums “Valmieras atbalsta fonds. Nometņu norise ir reģistrēta Valsts Izglītības satura centra portālā “www.nometnes.gov.lv”.

Atgādinām, ka šajā vasarā Valmierā notika trīs (27.06.-01.07.,11.-15.07. un 18.-22.07.)  aktīvās atpūtas dienas nometnes “Piedzīvojumu X virpulī”, kurās kopumā piedalījās 120 zēni un meitenes vecumā no 7-13 gadiem. Nometņu inovatīvā partnera “Dare” pārziņā bija koprades darbnīcas, kurās paši dalībnieki darināja unikāla dizaina medaļas, bet kā  “X” čempioni nometnēs viesojās vadošie sportisti Latvijā attiecīgi katrs savos sporta veidos Līna Mūze, Arnis Rumbenieks – abi vieglatlēti, Kristens Krīgers – BMX riteņbraukšana.

Videoieskats vasaras nometnēs: https://youtu.be/Bsu3unTefx0

Reģistrācija rudens nometnei: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfc85V9y0nUuhNlDZkq-QoM5zOX94DAxtymEvlaSpFASHerwg/viewform

Dalības maksa: 170.00 EUR

Informācija:

E-pasts: 

Tālr.: +371 29110057,  +371 29878192

www.valmierasatbalstafonds.lv