Pirmo reizi Valmierā notika veterānu – senioru sporta spēles

17. septembrī Valmierā pirmo reizi notika “Valmieras novada atklātās veterānu – senioru sporta spēles 2022”. Sportiskajās aktivitātēs Jāņa Daliņa stadionā piedalījās vairāk nekā 60 senioru, savukārt volejbola sacensībās Valmieras sākumskolas un Valmieras Pārgaujas sākumskolas sporta zālēs par spēcīgākās komandas titulu cīnījās 18 komandas četrās grupās.

Pirms senioru aktivitātēm Jāņa Daliņa stadionā dalībniekiem bija iespēja apskatīt atjaunoto stadionu un jauno vieglatlētikas manēžu. Elīna Karlivāne, Valmieras novada sporta pārvaldes vadītāja vietniece, un Megija Stalberga, Jāņa Daliņa stadiona vadītāja, laipni sagaidīja visus un atbildēja uz interesējošiem jautājumiem. Vairāki dalībnieki jaunībā bijuši aktīvi sportisti un arī šobrīd iespēju robežās turpina sportot, tāpēc ar īpašu interesi tika apskatīta stadiona infrastruktūra.

Pēc stadiona apskates dalībnieki no Valmieras biedrības “Valmieras pensionārs”, Valmieras pagasta senioru biedrības “Mežābele”, Rencēnu biedrības “Sapratne” un Ēveles biedrības “Kadiķis”, kā arī citi sportot gribētāji sacentās dažādās aktivitātēs. Īpašu apbrīnu izpelnījās divas dalībnieces. Kundzes, neskatoties, ka pārsniegts 90 gadu slieksnis, piedalījās visās sportiskajās aktivitātēs – šautriņu mešanā, basketbola bumbas metienos, kornholā, nūjošanā un Valmieras novada fonda rīkotajā stafetē.

Vienlaikus Valmieras sākumskolas un Valmieras Pārgaujas sākumskolas sporta zālēs notika sacensības volejbolā, kurās piedalījās mājinieki Valmieras komanda un komandas no tuvākām un tālākām Latvijas pilsētām, tai skaitā Daugavpils, Madonas, Saulkrastiem, Rīgas, Ventspils, Līvāniem, Jelgavas, Preiļiem un Gulbenes. Spēcīgākās komandas titulu šoreiz ieguva komandas no Madonas, Rīgas, Vecumniekiem un Ventspils, uzvarot atbilstoši vecuma grupās 35+ sievietēm, 45+ sievietēm, 40+ vīriešiem un 50+ vīriešiem.

Aktīvā diena noslēdzās Valmieras pagasta kultūras namā, kur uzstājās grupa “Ceļojums”. Dalībnieki pārsprieda dienā piedzīvoto un ļāvās deju priekam. Tika sadzirdēta atziņa, ka šādas sportiskas tikšanās ir svarīgas, un cerība, ka kuplajam volejbolistu pulkam nākamgad pievienosies arī citu sporta veidu pārstāvji.

Paldies par aktīvu līdzdalību volejbola sacensību organizēšanā Janekam Enkuram no Valmieras volejbola kluba. Paldies arī Inārai Allikai, Maijai Dukurei un Patricijai Siliņai par senioru aktivitāšu rīkošanu un dalībnieku motivēšanu piedalīties.

Foto autors: Aivis Stračinskis

Rezultāti sievietēm vecuma grupā 35+:

1.vietā – MADONA

2.vietā – RĪGA

3.vietā – LĪVĀNI

Labākā spēlētāja – Dace Arnicāne (Rīga)

Rezultāti sievietēm vecuma grupā 45+:

1.vieta – RĪGA

2.vieta – PREIĻI

3.vieta – GULBENE

4.vieta – JELGAVA

5.vieta – VALMIERA

Labākā spēlētāja – Sanda Breikša (Rīga)

Rezultāti vīriešiem vecuma grupā 40+:

1.vieta – VECUMNIEKI

2.vieta – JĒKABPILS

3.vieta – VALMIERA

4.vieta – PREIĻI

5.vieta – RĒZEKNE

Labākais spēlētājs – Gvido Priedītis (Vecumnieki)

Rezultāti vīriešiem vecuma grupā 50+:

1.vieta – VENTSPILS

2.vieta – DAUGAVPILS

3.vieta – MADONA

4.vieta – SAULKRASTI

5.vieta – VALMIERA

Labākais spēlētājs – Arturs Ernstons (Ventspils)