Pirmo reizi Valmierā – konkurss “GARDĀKIE Valmieras salāti”

Konkurss "Gardākie Valmieras salāti"

Valmieras novada pašvaldība sadarbībā ar uzņēmējiem un mājražotājiem pirmo reizi Valmierā organizē gardāko Valmieras salātu konkursu. Tas notiks pasākuma “Latvijas tirgotāju dienas” laikā, 10. maijā plkst. 19.00, Valmieras Olimpiskā centra āra teritorijā.

Konkursā aicināti piedalīties ēdināšanas uzņēmumi un mājražotāji, kuriem ir atbilstoša PVD atļauja. Pieteikums konkursam jāraksta brīvā formā un jānosūta uz e-pastu: līdz 2024. gada 7. maija plkst. 20.00.

Konkursa mērķis ir popularizēt Valmieras salātus, saglabāt tos kā būtisku Vidzemes kulinārā mantojuma daļu, kā arī aicināt un mudināt izmantot oriģinālo Valmieras salātu recepti, balstoties arhīva materiālos.

Ar konkursa norises nosacījumiem un uzdevumiem plašāk aicinām iepazīties konkursa nolikumā, kas lasāms šeit.

Konkursa dalībnieku gatavotos salātus, pēc vērtēšanas kritērijiem piešķirot punktus, vērtēs Valmieras novada pašvaldības izraudzīta žūrijas komisija un skatītāji.

Visi konkursa dalībnieki saņems piemiņas balvas un apliecinājumu par piedalīšanos konkursā, bet 1. vietas ieguvējs saņems apliecinājumu kā 2024. gada gardāko Valmieras salātu gatavotājs un dāvanu karti 100 EUR vērtībā. 2. vietas ieguvējs saņems diplomu un dāvanu karti 70 EUR vērtībā, bet 3. vietas ieguvējs – diplomu un dāvanu karti 50 EUR vērtībā. Skatītāju atzītāko salātu autors saņems Simpātiju pārsteiguma balvu.

Vairāk informācijas par konkursu iespējams iegūt, rakstot uz e-pastu vai zvanot pa tālruni 29464888.

Valmieras salātu recepte dzīvo kopš 1969. gada, kad restorāna “Gauja” šefpavāre Ruta Bušmane meistarīgi salika kopā Valmieras salātu sastāvdaļas. Laika pārbaudi izturējusī recepte ir iecienīta arī šodien Valmieras restorānos un kafejnīcās un, protams, arī pilsētnieku virtuvēs. Katram valmierietim ir sava Valmieras salātu recepte, tie ir vienkārši, sātīgi un garšīgi un ieņem stabilu vietu ikdienas un svētku ēdienkartē.