Pirmizrādi piedzīvos laikmetīgā teātra “Volatus” jauniestudējums

Sestdien, 28. augustā, plkst. 19.00 Vaidavas kultūras un amatniecības centrā notiks laikmetīgā teātra “Volatus” pirmizrāde “Pavedināšanas teorija”.

Izrādes pamatā ir stāsts par Martinsoniem, mūsdienu ģimeni, ko veido Martinsona kundze, profesora atraitne, un viņas trīs pieaugušās meitas. Skatītājiem būs iespēja ielūkoties divās dienās no šīs ģimenes dzīves.

Laikmetīgā teātra “Volatus” režisore Lara Merca: “Katrā vecuma posmā cilvēki alkst pēc mīlestības – kāds visu mūžu gaida savu īsto un vienīgo, kāds izvēlās mēģināt, kļūdīties un atkal mēģināt. Martinsona kundze un viņas vecākās meitas Ilona un Paula izvēlās otro variantu, bet jaunākajai meitai Elīzai ir ļoti sarežģītas attiecības ar pretējo dzimumu un ar pasauli kopumā. Vēlos, lai šajā cilvēki paskatās uz to, cik liela nozīme ir ārējam izskatam, kā mēs vērtējam cilvēku – pēc ārienes vai uzreiz saprotam, ka dvēselē šis cilvēks ir labsirdīgs, gudrs un viņam piemīt vēl citas pozitīvas īpašības.”

Jautāta par sajūtām, ar kādām sagaida pirmizrādi un tikšanos ar skatītājiem, režisore atbild: “Pirmizrāde man vienmēr ir svētki, kurus gaidu ar uztraukumu, gaisā virmo patīkamas sajūtas. Faktiski, kad notiek pirmizrāde, piedzimst bērns un tu viņu palaid, viņš iet savas gaitas, un jau atkal gribās ķerties pie jauna un gaidīt, kad atkal varēs viņu palaist. Arī aktieriem tas ir ļoti nozīmīgs moments, jo visi ļoti gatavojas, rūpīgi piestrādā pie sava tēla, apģērba, kustībām, un man pat brīžiem šķiet, ka aktieri, strādājot pie katras jaunas lomas, sevī atver kaut ko līdz šim nezināmu, uzzina ko jaunu par sevi, savām spējām. Ne vienmēr tas nāk viegli, tas gandrīz vienmēr ir izaicinājums, bet visi veiksmīgi tiek ar to galā.”

Pandēmijas ietekmē vairāk kā pusgadu kolektīva darbība bija apturēta, uz skatuves Kocēnos aktieri atgriezās jūlija beigās. “Šis pārtraukums bija ļoti garš. Mēģinājumus atsākām pavasarī, un no sākuma gāja diezgan stīvi. Bija sajūta, ka atkal viss jāmācās no jauna, jo visi bijām nosēdējušies mājās, bet lēnām, lēnām uzņēmām apgriezienus un tagad jau esam ļoti gatavi strādāt. Darbs diezgan raiti iet uz priekšu, jo mums jau pagājušajā rudenī bija gatavas trīs pirmizrādes, no kurām paspējām nospēlēt tikai vienu. Tagad spēlējam “Pieaugušo attiecības”, šonedēļ pirmizrādi piedzīvos “Pavedināšanas teorija”, savukārt detektīva “Nogruvums” pirmizrāde plānota novembrī.”

Izrādē “Pavedināšanas teorija” lomās iejutīsies: Elīza Martinsone – Laura Semuča, Lidija Martinsone – Inita Jurgenberga, Paula Martinsone – Anda Čukure, Ilona Martinsone – Vita Gabrāne, Irēna Eglīte – Inga Vestfāle, Indulis Bērziņš – Jānis Balodis, Uģis Ūbele – Dzintars Francis, Ēriks Zirnis – Jānis Karselis, Pēteris Liepa – Juris Ošiņš, Mirdza – Rēzija Strazdiņa-Zēmele.

Biļetes ir izpārdotas! Izrādes apmeklētājiem būs jāuzrāda derīgs Digitālais Covid-19 sertifikāts vai negatīvs Covid-19 tests (48 stundu) un derīgs personu apliecinošs dokuments (pase, eID).

Nākamās “Volatus” izrādes paredzētas Kokmuižas svētkos 4. septembrī plkst. 16.00 vēsturiskajā Kokmuižas ēkā Jāņa Ķenča ielā 2, kur rādīs “Pieaugušo attiecības”, savukārt 23. septembrī plkst. 20.00 Vaidavas kultūras un amatniecības centrā – “Pavedināšanas teorija”.