Pirmizrādi piedzīvojis jaunais ģimenes mūzikls “Zvaigznes bērns”

Ar gandarījuma sajūtu par paveikto, aplausiem un ovācijām 19. janvārī VEF kultūras pilī notika Jāņa Lūsēna un Kārļa Vērdiņa jaunā mūzikla “ZVAIGZNES BĒRNS” pirmizrāde, kurai sekos izrādes vēl septiņās Latvijas pilsētās. Jaundarbs sevi pieteicis dinamiski – ar jaunības degsmi, azartu un vienlaikus dziļi emocionāli. Dažādu paaudžu lieliski izpildītāji ar Jāņa Lūsēna instrumentālo grupu uz vienas skatuves izdzīvo Oskara Vailda pasaku par cilvēka pieaugšanu un dzīves vērtībām.

Mūzikla galveno – Zvaigznes bērna lomu atveido Rīgas Doma kora skolas Mūziklu nodaļas audzēkņi Markuss Rūtentāls un Patriks Tabaks. Lomās iejūtas arī dziedātāji Zigfrīds Muktupāvels, Kristīne Zadovska, Uģis Roze, Katrīna Dimanta, Annija Putniņa, Sniedze Kaņepe, Edvards Grieze, Toms Kalderauskis, Emīls Gilučs, Daniels Pelnēns, kā arī Rīgas Doma kora skolas Mūziklu nodaļas audzēkņi un absolventi. Jaunā mūzikla spēcīgās radošās komandas sastāvā darbojas režisors Mārtiņš Kagainis, horeogrāfe Egija Abaroviča, vokālā pedagoģe Annija Putniņa, bet par kostīmiem un skatuves scenogrāfiju rūpējas mākslinieču apvienība “Grāfienes”. Izrādi veidojusi Producentu grupa 7 un tā tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un LMT atbalstu.

LMT prezidents Juris Binde arī pauž prieku par paveikto un atzīmē jaunu ēru kultūras pasaulē, ienākot jaunākajām tehnoloģijām: “Līdzīgi kā daudzās nozarēs, arī kultūrā pandēmijas laiks parādīja, cik nozīmīga loma ir digitālajām tehnoloģijām, kas ļāvušas vienu teātra, operas izrādi vai koncertu noskatīties desmitiem tūkstošu skatītāju, kas diemžēl nav pieejamas klātienē. Mēs kā tehnoloģiju un inovāciju uzņēmums esam patiesi gandarīti, ka mums ir bijusi iespēja atbalstīt pašmāju kultūras nozari ceļā uz šo digitalizāciju. LMT augstu vērtē pievienoto vērtību, ko caur saviem darbiem ikvienam iedzīvotājam dāvā latviešu mākslinieki, mūziķi, kino ļaudis, tāpēc ar prieku atbalstām dažādus nozīmīgus kultūras notikumus. Jāņa Lūsēna un Kārļa Vērdiņa mūzikls “Zvaigznes bērns” ir patiesi skaists muzikāls piedzīvojums, ko ar LMT atbalstu varēs redzēt ne tikai klātienē daudzās koncertzālēs, bet no 1. marta varēs novērtēt arī LMT Viedtelevīzijas skatītāji.”

Jaunā mūzikla „Zvaigznes bērns” pirmizrādei jau šonedēļ sekos tikšanās ar skatītājiem Liepājas koncertzālē Lielais Dzintars (21.01), Jelgavas kultūras namā (22.01), Vidzemes koncertzālē Cēsis (23.01), pēc tam – Latgales vēstniecībā Gors (05.02), Valmieras Kultūras centrā (06.02), Ventspilī, teātra namā Jūras vārti (12.02) un Ogres kultūras centrā (13.02). Pateicoties skatītāju interesei, organizatori jau izsludinājuši trīs papildizrādes – Jelgavā (22.01), Cēsīs (23.01) un Rīgā (09.02). Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas “Biļešu Paradīzē”.

Sagatavoja:

Maija Tālberga

Producentu grupa 7