Piešķirti augstākie Latvijas valsts apbalvojumi

Saskaņā ar Valsts prezidenta un Ordeņu kapitula 2021. gada 22. oktobra lēmumu piešķirti 60 augstākie Latvijas valsts apbalvojumi. Triju Zvaigžņu ordenis piešķirts 33 personībām, Viestura ordenis – 11 personībām un Atzinības krusts – 16 personībām. Sveicam un lepojamies ar apbalvojuma saņēmējiem Kristīni Saulīti, Edīti Knēgeri, Māri Putniņu un Jāni Kalnaču.

Par Triju Zvaigžņu ordeņa komandieri iecelta Pasaules Brīvo latviešu apvienības valdes priekšsēde Kristīne Saulīte, sadarbības partnere, Pasaules brīvo latviešu apvienībai kopā ar Valmieras novada pašvaldību organizējot Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumu.

Par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku iecelts filmu studijas “Animācijas Brigāde” scenārists un komponists, mākslinieks un producents Māris Putniņš.

Par Atzinības krusta komandieri iecelts Vidzemes Augstskolas Sabiedrības zinātņu fakultātes profesors, Sociālo, ekonomisko un humanitāro pētījumu institūta pētnieks Dr. art. Jānis Kalnačs.

Par Atzinības krusta komandieri iecelta Vidzemes apgabaltiesas tiesnese, bijusī Vidzemes apgabaltiesas priekšsēdētāja Edīte Knēgere.

No sirds sveicam!

Ar augstākajiem Latvijas valsts apbalvojumiem apbalvoti cilvēki, kuri izcili kalpojuši Latvijas valstij un tautai un kuru pašaizliedzīgais, profesionālais un sabiedriskais darbs, pilsoniskais veikums ir pelnījis augstāko valsts atzinību. Katra atsevišķais darbs un ieguldījums ir vienlīdz izcili vērtējams un cildināms.

Ordeņu kapitula kanclere Sarmīte Ēlerte norāda: “Ir patiess gandarījums, ka Valsts prezidentam Egilam Levitam un Ordeņu kapitulam Latvijas Republikas dibināšanas 103. gadadienā ir iespēja pateikties un apbalvot cilvēkus, kuru darbs ir izcils, kuri godprātīgi un nesavtīgi kalpojuši Latvijas valstij un tautai. Augstākā valsts apbalvojuma piešķiršana ir atbilstošs valsts cieņas apliecinājums šo cilvēku darbam un ieguldījumam mūsu Latvijas labā. Viņus raksturo talants, mērķtiecība, ticība saviem spēkiem un radošums, drosme un izturība. Latvijas Valsts prezidents Egils Levits un Ordeņu kapituls saka paldies par darbu demokrātiskas, tiesiskas un nacionālas Latvijas valsts labā.”

Augstākie valsts apbalvojumi piešķirti cilvēkiem, kuri augsti profesionāli, īpaši pašaizliedzīgi un drosmīgi veikuši amata pienākumus līdz šim nebijušas sarežģītības sabiedrības apdraudējuma situācijā – Covid-19 pandēmijas laikā. Cilvēkiem, kuri savu darbu veltījuši atjaunotās neatkarīgās Latvijas valsts veidošanai, pilsonisko vērtību nostiprināšanai, izciliem kultūras un zinātnes darbiniekiem. Apbalvojumi piešķirti cilvēkiem, kuri daudzu gadu garumā veicinājuši latviešu diasporas vienotību un saikni ar Latviju.

Vairāk var lasīt šeit.

Par valsts apbalvojumu pasniegšanu atbilstoši Valsts apbalvojumu likuma 56. panta pirmajai daļai, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības un piesardzības pasākumus, Ordeņu kapituls lems atsevišķi un paziņos par to oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Informācija:

president.lv