Piesakies pieaugušo apmācībām URDĀ

SIA “ZAAO” Dabas un tehnoloģiju parks “URDA” aicina reģiona pašvaldības, uzņēmumus, dažādu iestāžu kolektīvus un interešu grupas pieteikties un apmeklēt pieaugušo neformālās izglītības programmas “Vide – šodien un rīt” apmācības un iegūt zināšanas par vides ilgtspēju un attīstību.

2022. gadā SIA “ZAAO” (turpmāk – ZAAO) Dabas un tehnoloģiju parkā “URDA” (turpmāk- DTP URDA) viesojušies 6254 apmeklētāji, no kuriem 824 pieaugušie. Lai veicinātu pieaugušo mērķauditorijas iesaisti, veidotu izpratni par atkritumu apsaimniekošanu kā daļu no vides ilgtspējas un katra darbību ietekme tajā, ZAAO DTP URDA aicina piedalīties pieaugušo neformālās izglītības programmas “Vide – šodien un rīt” apmācībās. Šo apmācību laikā interesentiem ir iespēja doties izpētes braucienā pa ZAAO poligonu “Daibe”, uzzināt par atkritumu apsaimniekošanas procesiem no atkritumu savākšanas līdz iepakojuma šķirošanai, nodošanai pārstrādei vai apglabāšanai videi draudzīgā veidā.

Izglītības programmas dalībniekiem ir iespēja izvēlēties kādu no četriem pieejamajiem nodarbību moduļiem, kurus iespējams arī kombinēt pēc pašu vēlmēm.

  1. modulis – izpētes brauciens pa ZAAO poligonu “Daibe”;
  2. modulis – izpētes brauciens pa ZAAO poligonu “Daibe” un šķirošanas meistarklase – Šķirošanas ABC;
  3. modulis – izpētes brauciens pa ZAAO poligonu “Daibe” un došanās dabas takā (uzdevumu komplekss) vai Omkambaris (uzdevumu komplekss);
  4. modulis – izpētes brauciens pa ZAAO poligonu “Daibe” un lekcija par videi draudzīgu dzīvesveidu, ietekmi uz vidi un atkritumu samazināšanu.  

Nodarbību mērķis ir sekmēt dalībnieku zināšanas, prasmes un iesaisti, veicinot interesi par vidi, cilvēka un dabas mijiedarbību, kas ir būtiski jebkurā vecumā, uzsver DTP URDA nodarbību vadītāja Baiba Līviņa-Jarohoviča: “Ikdienā DTP URDA vairāk apmeklē ZAAO darbības reģiona skolu grupas, jaunajai paaudzei mācām par vides ilgtspējību, atkritumu šķirošanas nozīmību un resursu pārdomātu izmantošanu. Ņemot vērā, ka līdzatbildība pret vidi ir svarīga visās paaudzēs, būtiski atcerēties arī par pieaugušajiem un viņu izglītošanu šajos jautājumos. Tādēļ ar prieku gaidīsim ikvienu ZAAO darbības reģiona pieaugušo kolektīvu!”

Nodarbību ilgums parasti ir 1,5 – 2,5 stundas, atkarībā no izvēlētā apmācību moduļa. Visas izglītības programmas ir licencētas un dalībniekiem tās ir pieejamas bez maksas. Nodarbībām var pieteikties DTP URDA tīmekļa vietnē www.urda.lv sadaļā “Pieaugušajiem” https://www.urda.lv/pieaugusajiem, vai rakstot uz e-pastu: .

Vairāk informācijas par neformālās izglītības programmu meklē https://www.urda.lv/pieaugusajiem vai sazinies ar kādu no DTP URDA darbiniekiem https://www.urda.lv/kontakti.

Informāciju sagatavoja:
Inga Kovala Sēne
Sabiedrisko attiecību vadītāja
t. +371 28300726
e-pasts
www.zaao.lv