Piesakies Lielajai rudens ekskursijai Valmieras novadā!

Ar septiņiem aizraujošiem maršrutiem, dēkām pilnu klēpi un Simjūda tirgus labumiem aicinām sastapt zeltaino lapkriti Valmieras novada Lielajā rudens ekskursijā, kas norisināsies 14.oktobrī.

Rudens piedzīvojums Valmieras novadā sola daudz aizraujošu mirkļu. Sestdienas rītu aicinām iesākt mutuļojošā andeles atmosfērā un gardiem aromātiem piesātinātajā Simjūda tirgū, kas ir lielākais tirgus Vidzemē pirms ziemas un ir viens no senākajiem – tā saknes meklējamas jau viduslaikos! Pēcāk ekskursijas dalībnieki iepazīs Valmieras novada tūrisma piedāvājumu dažādos autobusa maršrutos vai velo braucienā, kur Valmieras novada gidi un vēstneši lutinās gan ar muzikāliem sveicieniem un asprātīgiem saliedēšanās uzdevumiem, gan ar Valmieras novada stāstiem un garšām.

Izvēlies maršrutu!

Autobusa maršruts “Dzīvojam zaļi Valmierā”

Ja nezināji, ka Valmiera patiesībā ir mežs, kur pa tās galveno ielu – Gauju – kursē vienīgais Gaujas tramvajs Latvijā un ja vēlies atslēgt Valmieras stāstus jaunākajā Valmieras tūrisma piedāvājumā – ekspozīcijā “de Woldemer”, kas nosaukta senajā Valmieras vārdā, tad autobusa maršruts “Dzīvojam zaļi Valmierā” būs īstā izvēle! Ar Valmieras stāstiem ceļotājus priecēs gides Inese Andersone un Agnese Romanova.

Autobusa maršruts “Uz saldējuma galvaspilsētu”

Vai vari iztēloties, kāds ir graudu ceļš? Ko Rūjienā mēdz dēvēt par mākoņstūmējiem? Un kā gan tas ir iespējams, ka marinētu gurķu burciņa pārtop ziepēs? To visu un vēl vairāk kopā ar gidi Ingu Ozoliņu atklāsiet autobusa maršrutā “Uz saldējuma galvaspilsētu”.

Autobusa maršruts “Ar prieku pēc prieka!”

Autobusa maršrutā “Ar prieku pēc prieka!”, kas izvedīs pa Kocēnu apvidu, gidei Inetai Amoliņai stāsti kabatā nebūs jāmeklē. Šajā ekskursijā savu draudzību piedāvās dažādie mini zoo “Mežiņi” iemītnieki, kā arī varēsi ar aizrautību ielūkoties “Mucu muzejā”, uzzinot par senajiem mucenieku instrumentiem un muciņu tapšanas procesu.

Autobusa maršruts “Ar balsi pēc atbalss”

Iztēlojies, kā tas būtu –  pastaigāties pa Rūķu taku vai kāpelēt pa Sapņu trepēm? Cik gan saistošs būtu dialogs, sasaucoties balsīs ar dabu Skaņākalna klintīs! Šķiet neticami, bet Mazsalacas pusē pat aitas tusē, baudot kultūras kluba apartamentus! Kopā ar Valmieras novada vēstnesi Saivu Vēju varēsi par to pārliecināties autobusa maršrutāAr balsi pēc atbalss”!  

Autobusa maršruts “Labs loms Burtniekos”

Kā Valmiermuižā top dzīvais alus muižukungu modē? Kas ieraugāms “Adzelviešu” sētā, atverot Dainu tēva kaņepju atvilktnīti? Vai tiešām Valmieras novadā ir gids – autobusa šoferis, kurš dzied un zina leģendām apvītā Burtnieka stāstus? Vai tiesa, ka Valmieras labākajos restorānos galdā tiek celts tieši Burtnieka zandarts? Patiesi! Edgars Zaķis ir gatavs atklāt Burtnieku apvidus vilinājumu autobusa maršrutāLabs loms Burtniekos”!

Autobusa maršruts “Aklais randiņš!”

Ja esi gatavs pārsteigumam un jaunatklāšanas priekam, tad piesakies autobusa maršrutam “Aklais randiņš!” Tajā kopā ar Valmieras gidi Lolitu Dreimani, gluži kā laika mašīnā, varēsi atgriezties pagātnē, kā arī uzlūkot pasauli ar milža acīm!

Velomaršruts “Ar Velo uz Plostnieku galvaspilsētu”

Esam izveidojuši arī īpašu fitnesa posmu – velomaršrutu “Ar Velo uz Plostnieku galvaspilsētu”, kas būs piemērots sportiskā gara cienītājiem. Aptuveni 50km garā braucienā Valmieras novada vēstnese un velo entuziaste Santa Paegle iepazīstinās ar stāstiem par senajām Gaujas plostnieku prasmēm, kā arī apbalvos velo braucējus ar saldām garšām šokolādes ražotnē “R-Chocolate” un smeķīgā miestiņa darītavā “Brenguļu alus”. Velosipēdu un velobraukšanai piemērotu drošības aprīkojumu aicinām ņemt līdzi pašiem.

Dienas izskaņā visiem Lielās rudens ekskursijas maršrutu dalībniekiem būs iespēja ielūkoties vienā no pēdējo gadu vērienīgākajiem sporta infrastruktūras projektiem Latvijā – pārbūvētajā Jāņa Daliņa stadionā Valmierā, kas kļuvis par vienu no modernākajām vieglatlētikas treniņu un sacensību vietām Latvijā. Te atskatīsimies uz aizvadīto dienu, baudot muzikālu programmu un iesaistoties dažādas aktivitātēs.

Dalības maksa visos ekskursiju maršrutos pieaugušajiem 47,00 euro, skolēniem, studentiem, pensionāriem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām 40,00 euro, katram ģimenes loceklim ar Latvijas Goda ģimenes apliecības “Goda ģimene” vai “3+ Ģimenes karti”  – 40,00 euro, savukārt pirmsskolas vecuma bērnam dalība ir bez maksas.

Ekskursijas cenās iekļauti gida un transporta pakalpojumi, ieejas maksas pieturvietās, kā arī pusdienas!

Ar visiem ekskursiju maršruta aprakstiem iepazīsties visit.valmiera.lv!

Rezervē vietu ekskursijā!
Lai piedalītos Valmieras novada Lielajā rudens ekskursijā:

  • izvēlies sev interesējošo maršrutu;
  • aizpildi pieteikuma anketu līdz 8.oktobrim! Anketa pieejama šeit!
  • Pēc tās aizpildīšanas, saņemsi rezervācijas apstiprinājumu un priekšapmaksas rēķinu par dalību ekskursijā.

Uz tikšanos rudenī Valmieras novadā!

Informējam, ka pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Uzņemtie fotoattēli un video var tikt izmantoti, lai atspoguļotu pasākuma norisi un popularizētu Valmieras novadu.