Pieminēsim 1941. gada deportācijas upurus

Godinot un pieminot 1941.gada 14.jūnija deportācijas upurus, aicinām būt kopā atceres brīžos.

Godinot un pieminot 1941.gada 14.jūnija deportācijas upurus, aicinām būt kopā atceres brīžos.

14.jūnijā plkst.16.00 pie Valmieras dzelzceļa stacijas notiks Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai veltīts atceres brīdis. Ar muzikālu veltījumu piedalīsies Valmieras Mūzikas skolas stīgu orķestris, diriģentes Maija Ozola un Dace Zariņa. Norisē piedalīsies arī Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona komandieris pulkvežleitnants Dmitrijs Oreškins, Valmieras skautu biedrības pārstāvji, kā arī klātesošos uzrunās Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums un Valmieras politiski represēto biedrības vadītāja Ārija Kārkliņa. Piemiņas brīdi vadīs aktieris Tālivaldis Lasmanis.

14.jūnijā plkst. 12.00 pie Jērcēnmuižas būs piemiņas norise “Šodien sirdis un dvēseles raud…”. Plkst. 13.00 deportācijas upurus aicinām pieminēt Sniedzēnu kalnā, tur piemiņas brīdi vadīs aktieris Ivo Martinsons (jāpiemin, ka tiks nodrošināts transports, izbraukšana no Mazsalacas Kultūras centra plkst. 12.40).

1941.gada 14. jūnijā Padomju Savienības organizētās masu deportācijas laikā tika izsūtīti vairāk nekā 15 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju. Traģēdija, kas salauza dzīves un šķīra ģimenes. Aicinām pieminēt.