Pieejama prototipēšanas darbnīca ikvienam Valmieras novada iedzīvotājam un viesim!

Pieejama prototipēšanas darbnīca ikvienam Valmieras novada iedzīvotājam un viesim!

Valmieras koprades darbnīcas DARE viens no galvenajiem uzdevumiem ir piedāvāt telpas un iekārtas jaunu produktu prototipēšanai, esošo uzlabošanai vai vienkārši radoša hobija darīšanai. Ne velti, darbnīcā ir vairāk nekā 20 iekārtas, tai skaitā dažādi elektriskie rokas instrumenti, lieli darba galdi un profesionāli tehniskie speciālisti. Svarīgs fakts, kas nereti tiek aizmirsts ir tas, ka, lai apmeklētu darbnīcu, nav nepieciešamas priekšzināšanas par iekārtu izmantošanu. DARE cenšas atgādināt un iedrošināt, ka darbnīcā strādājošie tehniskie speciālisti visu parādīs, konsultēs un iemācīs, lai vēlāk apmeklētājs varētu darboties jau patstāvīgi! DARE ir par jaunu ideju ģenerēšanu, dalīšanos ar zināšanām un iedvesmošanos no citiem radošajiem.

Pavisam nesen darbnīcu apmeklēja Paula Vanaga un Vendija Kalniņa, kuras DARE telpas un iekārtas izmantoja tieši prototipēšanai. Paula un Vendija ir nodibinājušas uzņēmumu SIA “Helry”, kas nodarbojas ar uztura nodrošināšanu, izplatot, pagatavojot un iepakojot maltītes pēc īpašas, pārtikas tehnologu izstrādātas sistēmas, kas ļauj pagarināt ēdiena uzglabāšanas termiņu un atvieglot uztura nodrošināšanu ikdienā. Produkta prototips sastāvēja no divām daļām: ēdiena kastīte (pati maltīte) un ārējā kaste, lai maltītes varētu uzglabāt ērti un organizēti. Pats maltītes prototips tika izstrādāts “Agritech 2023” meikatona ietvaros, taču, lai prezentētu izstrādāto produktu augstākajā līmenī Paula un Vendija devās uz DARI, lai izgatavotu uzglabāšanas kasti. Meitenes stāsta, ka domāja, skicēja, izstrādāja, prototipēja un, protams, arī radīja iecerēto, tikai paldies sakot DAREI! Tiek novērtēta darbnīcas atsaucība, pacietība, rūpīgums un meistarība!

DARE komanda saka lielu paldies par uzticēšanos un lieliskas radošās enerģijas ienešanu darbnīcā! No šī varam tikai mācīties uzdrīkstēties eksperimentēt. Lai izmantotu kādu no DARE iekārtām, ir tikai tā jāizvēlas mājaslapas www.darevalmiera.lv sadaļā “Iekārtas”, jārezervē sev vēlamais laiks un jānāk strādāt! Ja nezini, kura iekārta Tavai idejai būtu piemērotākā, uzraksti vai uzzvani kādam no DARE komandas un Tev palīdzēs.

Informāciju sagatavoja
Dina Linda Mīlberga,
Valmieras koprades darbnīca DARE