Piedzīvojumu filmas Valmierā – jau šovakar

Ķīnas šķērsošana ar kājām, dzīvošanu uz ledus vairāku mēnešu garumā, slepens līcis pie polārā lokā, laivošana džungļos Meksikā, ceļš vienatnē uz Kirgizstānas virsotnēm, riteņbraucēji tuksnesī, brauciens, kas pilns trikiem un trakām idejām. Izklausās pēc aizraujošu filmu sižetiem. Tā ir taisnība, taču tās ir dokumentālās filmas, cilvēkiem dažādās pasaules vietās dokumentējos savus neparastos piedzīvojumus. Aicinām uz Eiropas ievērojamāko “outdoor” piedzīvojumu filmu festivālu (European Outdoor Film Tour (E.O.F.T.)) Valmierā, Daliņu pludmalē 27.augustā plkst.20.00 (ieeja no plkst.19.30 no Jāņa Daliņa ielas puses un Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parka puses). Biļetes var iegādāties šeit.

“The Longest Way” ir stāsts par Kristofu Rehagi, kurš šķērsoja Ķīnu ar kājām no Pekinas līdz Ürümqi, ceļā pavadot apmēram gadu. Neskaitāmi momentuzņēmumi dokumentē viņa eksotisko piedzīvojumu – timelapse – viens gads piecās minūtēs. Ieskats šeit.

“Baffin Babes” aicina uzzināt par lieliskām un stiprām sievietēm. “Mēs neesam tādas, kā tie puiši, kuri vienkārši vēlas būt forši. Ar bārdu uz ledus un viss, mums vienkārši patīk būt ārā!” Par 80 dienām uz ledus ieskats šeit.

Dokumentālajā filmā “North of the Sun” varam sekot līdzi, kā Inge Wegge un Jørn Nyseth Ranum meklē perfektu vilni. Taču ne tropu pludmalē, bet savā privātajā polārajā paradīzē. Abi norvēģu sērfotāji plāno pārziemot slepenā līcī pie polārā loka deviņu mēnešu garumā pašu būvētā būdā. Kamēr Atlantijas okeāna straumes bez maksas piegādā malku krāsnij, izskalots tiek arī tonnām plastmasas atkritumu. Jørn un Inge ir apņēmības pilni sakopt pludmali. Ieskats šeit.

Filma “Cascada” apliecina, ka asu izjūtu cienītājiem ir grūti pretoties Meksikas džungļu burvībai ar straujajiem ūdens kanjoniem un ūdenskritumiem. Arī tad, ja nepārtrauktais lietus un rijīgie odi pārvērš braucienu par izturības pārbaudi visai apkalpei. Ieskats šeit.

“The Road from Karakol” ir stāsts par piedzīvojumu meklētāju Kyle Dempster. Amerikāņu alpīnistam jau sen aiz muguras brauciena sākumpunkts ar asfaltētiem ceļiem un grants celiņiem. Viņš dodas uz pēdējām, vel neuzvarētajām Kirgizstānas virsotnēm. Pēc neērtās tikšanās ar Kirgizstānas militāro policiju un vairāku strauju upju šķērsošanas, kur viņš atstāja gandrīz visu aprīkojumu, Kailam nekas cits neatliek, kā doties uz priekšu. Ieskats šeit.

“Where the trail ends” varam sekot līdzi par labāko ceļu atrašanu riteņbraukšanai. Vairāk nekā desmit gadu Jūta (ASV) ir kalnu riteņbraucēju sapnis. Ar labāko reljefu uz planētas, bezgalīgām iespējām un neskaitāmām prasīgām trasēm. Bet ar laiku arī tur viss kļūst pārāk pazīstams un ierasts. Apņēmības pilni Darens Berreklots, Kamerons Cinks un Kērtiss Sorge dodas pasaulē meklēt jaunus reljefus un asas izjūtas. Viņu meklējumi noved dziļi Gobi tuksnesī Ķīnā. Ieskats šeit.

“Petit Bus Rouge” aicina turēties pie cepurēm un sagatavot biļetes, lai pievienotos iespaidīgam braucienam sarkanajā busiņā ar trako apkalpi. Ceļojumā būs daudz jaunu triku, trakas idejas un komandas darbs, kas pārbaudīs iespēju limitu un prasmes. Ieskats šeit.

Piedzīvojumu filmu festivālu programmas iekļauj gada labākās dokumentālās piedzīvojumu īsfilmas no visas pasaules, kuras stāsta par cilvēku sapņiem un mūžīgo vēlmi sasniegt nesasniedzamo, par neatlaidību un degsmi ceļā uz mērķi, par grūtībām un sāpīgām neveiksmēm, kas beigās vainagojas ar neticamām uzvarām.

Papildu filmu programmai notiks arī dažādas aktivitātes: Slackline, Spot Center, Onewheel, Table Boulder, OKraft u.c. – paraugdemonstrējumi, apmācība, sacensības un balvas uzvarētājiem, viktorīnas un loterijas.

Filmu festivālu Valmierā vadīs Horens Stalbe. Ilgums – 3,5st. (pārtraukums 30 min.). Apmeklētāji aicināti parūpēties, lai skatīšanās ir ērta, ņemot līdzi saliekamo krēslu, matracīti, sedziņu u.tml., kā arī lai ir piemērots apģērbs brīvdabas norisei. Būs nodrošināti atspirdzinoši dzērieni un uzkodas, bet apmeklētāji var ņemt līdzi arī savu piknika groziņu.

Festivāla norisi Valmierā atbalsta Valmieras novada pašvaldība.

Foto: Jānis Spurdziņš