Piedzīvo un iepazīsti Ziemeļvidzemes Biosfēras rezervātu Ceļotāju dienā 20. augustā

Sadarbībā ar vietējām pašvaldībām, Dabas aizsardzības pārvalde 20. augustā aicina ikvienu izbaudīt Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta (ZBR) Ceļotāju dienas pārgājienus, velo-foto orientēšanās piedzīvojuma sacensības, uzspēlēt “Zilākalna rēbusu” un piedalīties akcijā “Apceļo un iepazīsti Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātu”.

Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrs ZTORNIS, ZBR Ceļotāju dienas ietvaros, aicina piedalīties izzinošā spēlē “Zilākalna rēbuss”, kuras laikā būs jāpilda dažādi uzdevumi, jāatpazīst Zilākalna dārgumi un jādodas nelielā izbraucienā ar sliežu velosipēdu. Spēle-pārgājiens norisināsies plkst. 12.00 un plkst. 15.00. Dalība spēlē un izvēlētais laiks jāpiesaka iepriekš, zvanot pa tālruni +371 26122943 vai rakstot e-pastu .

Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centra ZTORNIS vadītāja Elīna Sokolova-Luca stāsta: “Ceļotājus Zilākalnā gaidīs aizraujoša un izzinoša spēle 2 stundu garumā, ar pārgājiena elementiem pa ūdenstorni un kalnu, būs iespēja arī izbraukt ar sliežu velosipēdiem. Aktivitātes laikā viesi varēs atklāt dārgumus un ieraudzīt Zilokalnu no cita skatu punkta.”

Staiceles pusē 20. augustā ikviens ir aicināts piedalīties pārgājienā “Iepazīsti Staiceles un apkārtnes dārgumus”, kā arī 6 km garā pārgājienā “Kas mīt niedru meža biezoknī un smilšu jūrā”. Savukārt Salacgrīvas tūrisma informācijas centrs aicina piedalīties velo-foto orientēšanās piedzīvojuma sacensībās, atpazīstot Salacgrīvas kultūrvēsturiskos un dabas objektus. Visās aktivitātēs dalība ir jāpiesaka iepriekš. Plašāka informācija ŠEIT.

Šis ir Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta (ZBR) 25. izveides gads, kas ar dažādiem pasākumiem tiek atzīmēts visa gada garumā. Arī “Ceļotāju diena” ir daļa no kopīgiem svētkiem, atzīmējot teritorijas izveidi un tās unikalitāti. Aicinām sekot līdzi visām aktualitātēm tīmekļa vietnē www.daba.gov.lv un Facebook profilā