Piedalies vides akcijas “Tavs ieguldījums ainavā” dalībnieku godināšanas pasākumā un lekcijās

21. oktobrī no plkst. 11.00 līdz 16.00 Matīšu Tautas namā notiks Valmieras novada pašvaldības vides akcijas “Tavs ieguldījums ainavā” dalībnieku godināšanas pasākums, kuru papildinās izglītojošas lekcijas, kas būs noderīgas daiļdārzu īpašniekiem.

21. oktobrī no plkst. 11.00 līdz 16.00 Matīšu Tautas namā notiks Valmieras novada pašvaldības vides akcijas “Tavs ieguldījums ainavā” dalībnieku godināšanas pasākums, kuru papildinās izglītojošas lekcijas, kas būs noderīgas daiļdārzu īpašniekiem.

Pasākumā notiks divas lekcijas, kuras vadīs zinoši savas jomas speciālisti. Par pamatlietām dārzu plānošanā, kā novērtēt situāciju, saprast savas vēlmes un vajadzības, kā izvēlēties augšanas apstākļiem atbilstošus augus un mazos dārza elementus stāstīs ainavu arhitekte Dace Laiva. Vēsturisko īpašumu saimniekus noteikti uzrunās celtniecības arheologa Jura Zviedrāna lekcija “Kā mūsdienās dabiski saglabāt dārzus, kas ir vēsturiskās ainavas un arhitektūras sastāvdaļa”.

Uz pasākumu aicināti ne tikai akcijas dalībnieki, bet visi interesenti.

Plašāka informācija par godināšanas pasākuma norisi un pieteikšanās: vai tel.nr. 26328943. Pieteikšanās līdz 17. oktobrim.

Akcija “Tavs ieguldījums ainavā” Valmieras novadā norisinās jau otro gadu, un tās mērķis ir atbalstīt Valmieras novada iedzīvotāju vēlmi baudīt krāšņas ainavas, piedalīties ainavu attīstībā, kā arī lepoties un dalīties pieredzē ar to. Šogad akcijai saņēmām 43 pieteikumus no daiļdārziem Valmierā, Mazsalacā, Vecatē, Matīšos, Rubenē, Vaidavā un citur novadā. Akcijas ietvaros pieteikto dārzu īpašnieki 20. augustā devās izzinošā ekskursijā, lai uzzinātu vairāk par dažādiem dārzu iekopšanas veidiem un papildinātu savas jau esošās zināšanas, lai pilnveidotu savus daiļdārzus un iekoptās teritorijas.