Piedalies Valmieras Garšas pusmaratonā!

Valmieras garšas pusmaratons

Skriešanas svētki atgriežas Valmierā, šogad pusmaratona formātā! Jau 2. un 3. septembrī ikviens aicināts izgaršot Valmieru, piedaloties Valmieras Garšas pusmaratonā. Uz starta aicināti visi, sākot no pašiem mazākajiem, startējot bērnu skrējienos un mazuļu rāpošanas sacensībās, līdz pat pieredzējušākiem garo distanču skrējējiem. Skrējiens vienlaikus būs arī Latvijas čempionāts 5km distancē.

Valmiera jau izsenis rudenī pulcējusi vērienīgu skriešanas entuziastu un profesionāļu skaitu Valmieras maratonā, bet šogad skrējiens atdzimst jaunā veidolā. Pasākums šogad aicina iepazīt un izgaršot Valmieru, atsakoties no maratona distances, taču papildinot pasākumu ar jūdzes skrējienu un īpašu aktivitāti mazuļiem. Valmieras Garšas pusmaratons būs viens no lielākajiem šosejas skriešanas pasākumiem Latvijā.

Pasākuma mērķis ir radīt skriešanas svētkus, kas ne tikai pulcēs lielu skaitu skrējēju, bet arī sniegs iespēju pilsētas viesiem iepazīt Valmieru un izjust tās plašo garšu un sajūtu klāstu.

Valmieras Garšas pusmaratonā dalībniekiem tiek piedāvātas dažādas distances – Mazuļu rāpošana, Baltais Bērnu skrējieni, BTA Jūdzes skrējiens, Sportland ID 5 km skrējiens, New Balance 10 km skrējiens, Velve pusmaratons, kā arī 5 km Piedzīvojumu pārgājiens pa Valmieru. 2. septembra vakara izskaņā Valmieras iedzīvotājus un viesus priecēs Latvijas skaļākā repa kvarteta “Rīmdari” koncerts.

Ikvienam pieaugušo distanču dalībniekam būs iespēja finišā baudīt Valmiermuižas bezalkoholisko Kokmuižas alu, sarūpētos gardumus no Baltais un Dobeles Dzirnavnieks, kā arī veldzēties ar Akvile ūdeni. Bērniem savukārt slāpes veldzēt un atgūt spēkus palīdzēs Gardu Muti zelteri. Ikviens dalībnieks saņems arī īpaši šim pasākumam izstrādātu dizaina medaļu.

2. septembra programma:

 • no plkst. 12.00 reģistrācija un numuru izņemšana
 • no plkst. 14.00 vietējie tirgotāji, bērnu atrakcijas un radošās darbnīcas, atbalstītāju aktivitātes, Sportland tirdzniecības telts u.c.
 • plkst. 17.00 Mazuļu rāpošana
 • plkst. 18.00 Baltais Bērnu skrējieni
 • plkst. 18.45 Sportland ID 5 km skrējiens
 • plkst. 20.00 BTA Jūdzes skrējiens
 • plkst. 21.00 “Rīmdari” koncerts
 • plkst. 22.00 apbalvošana

3. septembra programma:

 • no plkst. 9.00 reģistrācija
 • plkst. 10.00 Piedzīvojumu pārgājiens, 5 km
 • plkst. 12.00 New Balance 10 km skrējiens un Velve pusmaratons

Reģistrēties dalībai Valmieras Garšas pusmaratonam var jebkurā “Sportland” veikalā Latvijā vai pasākuma tīmekļvietnē valmieraspusmaratons.lv

Sīkāka informācija par pasākumu atrodama arī Valmieras Garšas pusmaratona Facebook lapā.

Valmieras Garšas pusmaratona organizatori aicina atsaukties jauniešus, kuri vēlas kā brīvprātīgie iesaistīties maratona organizēšanā no 2. līdz 3. septembrim.

Lai īstenotu visas ieceres un nodrošinātu skrējējiem drošu un patīkamu atmosfēru skrējiena laikā, mums nepieciešami papildus spēki – brīvprātīgie. Meklējam brīvprātīgos, kuriem piemīt augsta atbildības sajūta, labas komunikācijas prasmes, kā arī spēja darboties gan individuāli, gan komandā. Iepriekšējā pieredze brīvprātīgo palīgu lomā nav obligāta.

Brīvprātīgo ieguvumi:

 • darba pieredze dažādās jomās;
 • iespēja strādāt ar pieredzējušiem sporta pasākumu organizatoriem;
 • T-krekls;
 • 50 % atlaižu kupons vienam pirkumam SPORTLAND veikalā;
 • Pateicība no organizatoriem.

Pieteikšanās līdz 2023.gada 27.augustam aizpildot pieteikšanās anketu.

Anketu meklē: https://forms.gle/6q6eZGsmmPqbNL2n7

Neskaidrību gadījumā aicinām sazināties:

Tiekamies 2. un 3. septembrī Valmierā!