Piedalies Valmieras fotoorientēšanās aktivitātē par godu Pasaules Ūdens dienai

Piedalies Valmieras fotoorientēšanās aktivitātē par godu Pasaules Ūdens dienai

Visā pasaulē 22. martā tiek atzīmēta Pasaules Ūdens diena, kas šogad norisināsies jau 29. reizi ar galveno tēmu “Gruntsūdeņi – neredzamo padarot redzamu” (Eng. “Groundwater – Making the invisible visible”). Ārpus mūsu redzesloka gruntsūdeņi ir kā apslēpts dārgums, kas veido lielu daļu pasaules saldūdeņu un kurus būtiski ietekmē klimata pārmaiņas. Lai izceltu ūdens nozīmību un apzinātu tā vērtību, Valmieras novada Tūrisma pārvalde kopā ar SIA “Valmieras ūdens” aicina uz Pasaules Ūdens dienas fotoorientēšanos Valmierā, kas norisināsies no 11. līdz 22. marta plkst. 12.00.

Dabā dažādām lietām varam atrast savstarpējas līdzības, piemēram, teju divas trešdaļas mūsu zemeslodes klāj ūdens un tikpat mūsu ķermeņi sastāv no ūdens. Valmiera var lepoties ar bagātīgiem ūdens resursiem – mums netrūkst ne virszemes, ne pazemes ūdeņu. Lielākoties tā kvalitāte ir iepriecinoša, turklāt nokrišņu daudzums gadā nodrošina pietiekami mitru klimatu. Tomēr ikdienā tik ļoti ierastais un mums viegli pieejamais, bet vitālais resurss patiesībā ir trausls – to tiešā veidā ietekmē gan tas, kā mēs ūdeni izmantojam un lietojam, gan tas, kā rūpējamies par šī resursa saglabāšanu. Pasaules Ūdens dienā aicinām ikvienu pievērst uzmanību tam, ka tik ierastā, bet nepieciešamā dabas bagātība – ūdens, ir sargājama, kā arī mudinām iepazīties ar dažādiem, ikdienas steigā neievērotiem ūdens objektiem, kas jau izsenis bagātina vidi Valmierā.

Fotoorientēšanās lapas vari saņemt Valmieras Tūrisma informācijas centrā, Valmieras Kultūras centra biļešu kasē (Rīgas ielā 10) vai lejupielādēt elektroniskā formātā šeit. Dodies maršrutā no 11. līdz 22. marta plkst. 12.00 ar velosipēdu vai kājām un pēc fotogrāfijām vai koordinātām meklē ar ūdeni saistītus objektus Valmierā un tās tuvākajā apkārtnē. Katrā objektā būs paslēpts kāds no Morzes koda burtiem, ko atrodot un atšifrējot, atklāsies maršruta galvenā atbilde. Aizpildītās uzdevumu lapas aicinām iesniegt Valmieras Tūrisma informācijas centrā vai ievietot pastkastē blakus Valmieras Kultūras centra ieejas durvīm (Rīgas ielā 10), vai skenētā formātā sūtot uz . Pēc nejaušības principa 10 laimīgie atbilžu iesniedzēji 22. marta pēcpusdienā, Pasaules Ūdens dienā, saņems Valmieras novada Tūrisma pārvaldes un SIA “Valmieras ūdens” sarūpētās pārsteiguma balvas.

Pēc Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) iniciatīvas, Ūdens diena pirmo reizi visā pasaulē tika atzīmēta 1993. gadā. Šī diena ir iespēja aicināt ikvienu pievērst uzmanību ūdens resursu nozīmībai un ilgtspējīgai apsaimniekošanai, mudinot sabiedrību domāt ne vien par savu, bet arī nākamo paaudžu veselību un izdzīvošanas iespējām. Latvijā Pasaules Ūdens dienu atzīmē kopš 1996. gada.

Dodoties dabā, patīkamākai fotoorientēšanās aktivitātes veikšanai, aicinām sekot līdzi aktuālajām laika apstākļu prognozēm.