Piedalies talkā un monitoringa akcijā Gaujas krastā!

Valmieras novada pašvaldība ir iesaistījusies organizācijas “Let’s do it World” iniciētā kampaņā “Save Our Sea” (“Glābsim mūsu jūru”) jeb “SOS”. Kampaņa notiks no šā gada 31. augusta līdz 16. septembrim. Kampaņas norises laikā arī Valmierā notiks aktivitātes, kuru mērķis ir pievērst iedzīvotāju uzmanību piesārņojumam ūdenstilpēs.

3. septembrī aicinām iedzīvotājus piedalīties talkā Gaujas krastā. Šoreiz pievērsīsim uzmanību tam, kādi atkritumi peld ūdenī un pašos upes krastos, tādēļ talkosim uz SUP dēļiem un ar laivām. Vienlaicīgi veiksim arī atkritumu monitoringu, lai pēc talkas varētu izsecināt, kādi ir visbiežāk sastopamie atkritumi Gaujā un tās krastos Valmieras pilsētas robežās.

Talkot sāksim plkst. 10.00 Daliņu pludmalē un noslēgsim pie apvedceļa tilta. Talka tiks sadalīta divos posmos:

• Plkst. 10.00 – 11.30 atkritumu vākšana no Daliņu pludmales līdz centram
  • Plkst. 11.30 – 13.00 atkritumu vākšana no centra līdz apvedceļa tiltam

Pieteikšanās pasākumam – šeit. Lai piedalītos talkā, iepriekšēja pieteikšanās obligāta!

Pasākumā tiks nodrošināti SUP dēļi un laivas ar airēšanas kluba “Straume” atbalstu, taču var arī izmantot savus personīgos peldlīdzekļus. Pieejamo SUP dēļu un laivu skaits ir ierobežots.

Valmieras novada viena no vērtībām ir Gauja, kas tek gar Strenčiem un cauri Valmierai. To novērtē gan vietējie iedzīvotāji, gan tūristi, taču svarīgi ir arī rūpēties par Gaujas tīrību. Kampaņas mērķis ir veicināt Valmieras iedzīvotāju diskusiju par mikroplastmasu, tās kaitīgo ietekmi videi un cilvēku veselībai, par to, kas notiek ar plastmasu Gaujā un tālāk Baltijas jūrā.

“Save Our Sea” ir 2023. gada Eiropas Zaļās galvaspilsētas Tallinas, Helsinku un “Let’s Do It World” kopīgs darbs. Mērķis ir pievērst uzmanību Baltijas jūras vides problēmām un dot iespēju tās krastos dzīvojošajiem rīkoties pašiem un sakopt Baltijas piejūras zonas, pludmales un kāpas. Jau otro gadu pēc kārtas Pasaules talkas jeb World Cleanup Day organizatori “Let’s do it World” rīko kampaņu, kas orientēta uz Baltijas jūras piekrastes sakopšanu. Ja pērn organizētajā kampaņā iesaistījās tikai trīs Baltijas valstis, tad šogad pasākums ir daudz plašāks un iekļauj teju visas Baltijas jūras reģiona valstis. No Latvijas ir iesaistījušās sešas pašvaldības – Rīga, Jūrmala, Liepāja, Talsu novads, Ādažu novads un Valmieras novads. Jāpiemin, ka no visām pašvaldībām Valmieras novads ir vienīgais, kura teritorijas robeža nav gar jūru.