Piedalies seminārā “Gudra dabas resursu izmantošana manā dzīvesvietā”

Aicinām iedzīvotājus piedalīties praktiskā seminārā “Gudra dabas resursu izmantošana manā dzīvesvietā”, kas norisināsies 7. novembrī plkst. 17.30 viesnīcas "SportsHotel" konferenču zālē, Vaidavas ielā 15, Valmierā.

Aicinām iedzīvotājus piedalīties praktiskā seminārā “Gudra dabas resursu izmantošana manā dzīvesvietā”, kas norisināsies 7. novembrī plkst. 17.30 viesnīcas “SportsHotel” konferenču zālē, Vaidavas ielā 15, Valmierā.

Semināra ievaddaļā Valmieras novada pašvaldības pārstāve pastāstīs plašāk par projekta “LIFE LATESTadapt” projekta uzdevumiem un mērķiem Valmierā. Vasarā norisinājās aptauja par iedzīvotājiem svarīgām zaļajām teritorijām Valmierā, par tās rezultātiem pastāstīs Baltijas Vides foruma pārstāve. Semināra dalībniekiem būs iespēja arī gūt idejas pilnvērtīgai, saprātīgai un lietderīgai dabas resursu izmantošanai dzīvoklī, privātmājā, mazdārziņā vai citur.

Lai projekta ietvaros plānoto aktivitāšu rezultāti saskan ar iedzīvotāju viedokļiem, daļa no semināra būs veltīta diskusijai par vides problēmvietām un pielāgošanos klimata pārmaiņām Valmierā. Diskusijas mērķis ir uzklausīt iedzīvotāju viedokļus, lai, plānojot turpmākās projekta aktivitātes, tās varētu veikt aktuālākajās problēmvietās ne tikai tur, kur to ir izpētījuši pētnieki, bet arī ko novērojuši iedzīvotāji.

Par iespējamajiem viedajiem risinājumiem klimata pārmaiņu seku mazināšanai pastāstīs Jurijs Kondratenko, eksperts ilgtspējīgu lietus ūdeņu apsaimniekošanā dažādos pilsētplānošanas un projektēšanas projektos. Kopā ar ekspertu semināra noslēgumā būs iespēja apskatīt demonstrēšanas vietu – Valmieras Olimpiskā centra stāvlaukumu –, lai redzētu dabā, kā varētu izskatīties plānotais viedais risinājums.

Pieteikšanās līdz 6. novembrim šeit.

LIFE LATESTadapt projekta mērķis ir uzlabot klimatnoturību Baltijas pašvaldību teritorijās. Projektā izvirzīti četri apakšmērķu virzieni: dabā balstīti risinājumi, digitālās pārmaiņas, plānošanas kvalitāte un kvalitātes paaugstināšana, kas tiek realizēti projekta pilotteritorijās Latvijas teritorijā – Cēsīs, Valmieras pilsētā un Rīgas valstspilsētā – un Igaunijas teritorijā – Viimsi, Haapsalā, Rakverē un Narvā.

Seminārs tiek organizēts īstenojot LIFE Klimata pasākumu apakšprogrammas projektu “Dabā balstītu risinājumu portfeļa izstrāde un demonstrēšana pilsētu klimata noturības uzlabošanai Latvijā un Igaunijā” (LIFE LATESTadapt, LIFE-2021-SAP-CLIMA-CCA uzsaukums), ar finansējumu no Eiropas Savienības LIFE programmas, Valsts reģionālās attīstības aģentūras Latvijas vides aizsardzības fonda un Igaunijas Vides ministrijas.