Pie Burtnieku ezera noslēgušies zemes darbi

Turpinot labiekārtot Burtnieku ezera piekrasti, šogad veikti nozīmīgi zemes darbi trijās no četrām ezera publiskajām zonām – Silzemnieku pludmalē un Burtnieku ciemā, Burtnieku pagastā, un Matīšu laivu kanālā, Matīšu pagastā.

Ņemot vērā Silzemnieku pludmales lielo noslodzi vasaras sezonā, veikta pludmales zonas paplašināšana par aptuveni 60 metriem, sauszemes teritorijā nostumjot laika gaitā izveidojušos zāles un krūmu apaugumu. Ūdens zonā veikta arī ūdensaugu pļaušana. Jau iepriekš veiktas izmaiņas satiksmes organizācijā, liedzot transporta iebraukšanu iepriekšējā stāvlaukumā pludmales zonā, izņemot īslaicīgi laivu ielaišanā ūdenī. Tā vietā izveidots jauns, plašāks stāvlaukums pie pludmales iebraucamā ceļa. Jaunais stāvlaukums un iebraucamais ceļš vēl šogad plāno sagaidīt uzlabotu segumu.

Burtnieku ciemā veikta divu mazo laivu kanālu tīrīšana un apauguma novākšana, zemes līdzināšana starp tiem. Pagarināta arī virspalu terase, radot neapplūstošu teritoriju pastaigām un turpmākiem labiekārtošanas darbiem.

Arī Matīšu kanāls piedzīvojis pārmaiņas – tas padziļināts par pusmetru un paplašināts par metru. Ezera malā novākts niedru un kārklu apaugums, atsedzot nelielu vietu vietējiem peldētgribētājiem.

Iepirkuma rezultātā darbus pie Burtnieka ezera veica SIA “Pro machinery”. Līguma summa  – 19 190,00 eiro bez PVN.

Burtnieka ezers pirms
un pēc uzlabošanas darbiem
Matīšu kanāls pirms
un pēc rakšanas darbiem
Virspalu terase
Silzemnieki