Pašvaldību speciālisti no Valkas un Valgas viesojušies pieredzes apmaiņā Valmierā

14.-15. septembrī pie mums Valmierā viesojās gan tuvāki, gan tālāki kaimiņi no Valkas novada tepat Latvijā, un Valgas - pilsētas Igaunijā, kas robežojas ar Latviju. Vienā notikumiem un apskates objektiem pilnā dienā speciālistiem bija iespēja ne tikai klausīties pieredzes stāstos un uzdot jautājumus, bet arī savām acīm redzēt un piedzīvot kā attīstījusies, un kas aizraujošs noticis Valmierā!

14.-15. septembrī Valmierā viesojās gan tuvāki, gan tālāki kaimiņi no Valkas novada tepat Latvijā, un Valgas – pilsētas Igaunijā, kas robežojas ar Latviju. Vienā notikumiem un apskates objektiem pilnā dienā speciālistiem bija iespēja ne tikai klausīties pieredzes stāstos un uzdot jautājumus, bet arī savām acīm redzēt un piedzīvot kā attīstījusies, un kas aizraujošs noticis Valmierā!

Pieredzes apmaiņas brauciena mērķis bija iepazīties ar Valmieras un Limbažu pašvaldību un iestāžu darbu, ES līdzfinansēto projektu ieviešanu, kā arī uzņēmējdarbību un tās atbalsta instrumentiem Latvijā un citur Eiropā. 

Valmierā viesi apmeklēja Laikmetīgās mākslas telpu “Kurtuve”, kur nelielas prezentācijas ietvaros, brīvā gaisotnē tika pārrunātas Valmieras novada aktualitātes un rosinātas dažādas jaunas diskusijas par investīciju projektiem un to piesaisti. Pēc tam, spītējot laikaapstākļiem ciemiņi tika aicināti doties ekskursijā, apmeklējot Valmieras muzeju, Daliņa stadionu, Valmieras Industriālo parku, vienu no lielākajiem kokapstrādes uzņēmumiem SIA “Bitus Latvia” (kādreizējais SIA “Byko-Lat”). Dienas otrajā pusē viesi devās uz Skulti, Vārzu pludmali, lai dotos 1km garā pastaigā līdz Lauču dižakmenim.