Pašvaldības atbalstītā nometne „Zaļie vasarnieki”  Dīķeres muižā

Jau daudzus gadus un arī šogad jūlijā bijušajā Ķoņu skolā jeb Dīķeres muižā notiek pašvaldības atbalstītas nometnes skolas vecuma bērniem. Par to, ka tā ir ļoti iecienīta, liecina fakts, ka varēja piedalīties 45 bērni, bet tajā gribēja būt vēl 80. Sākotnēji vairāk iecerēta kā atbalsts mazāk nodrošinātajām ģimenēm, tā savu finansiālo līniju, arī tagad, pateicoties Valmieras novada pašvaldībai, var ieturēt joprojām, jo dalības maksa ir neliela. Nometnes idejas autore Naukšēnu vidusskolas direktore Aiga Stiere ir pārliecināta, – jebkuram bērnam, neatkarīgi no vecāku rocības,  vismaz vienreiz vasarā ir jāpiedzīvo gan smilšu piļu celšana jūras krastā, gan laivu brauciens, gan naktstrasīte, radošajās darbnīcās ar savām rokām jāpagatavo kāda mīļlietiņa, un, protams, jāizbauda vasaras peldes spirdzinājums, kas mūsu nometnē notiek mazajā, bet lieliskajā pērlē – Laņģezerā. Ir vērtīgi apgūt arī vienkārša ēdiena gatavošanas pieredzi un norūdīt sevi, veicot rīta riksi un katru dienu pārvarot nelielas fiziskas grūtības. Ne visiem vecākiem vasarā izdodas bērniem nodrošināt šādi piepildītu laiku. Tieši tādēļ nosauktā ģenerālais plānojums nometnēs ir nemainīgs. Mainās bērni, nometnes tematiskā ievirze, kas veido aktivitāšu saturisko pusi, un dažkārt savas korekcijas ievieš klimatiskie apstākļi. Bet pāri visam- mācīšanās būt kopā gan telpās, gan dabā, ievērojot labas saprašanās principus. Iespējams iegūt arī jaunas zināšanas un prasmes un atziņu, ka piecas dienas tiešām var iztikt bez mobilā telefona.

Un vasaras nometnei tieši tādēļ ir savs šarms, ka viss ir citādi: direktore roku rokā stāv bērnu rindā ar tiem, kas lec pāri jūras viļņiem, matemātikas skolotāja Aija Ilga Ozola izcili prot palīdzēt nobrāztām pēdiņām, logopēde Agrita ir samierinātāja un stāsta arī vakara pasakas, sākumskolas skolotāja Sanita Jirgensone ir visdažādāko rokdarbu un jautro sportiņu guru, bibliotekāre Inga Medne vienmēr padomā par to, lai nodarbības būtu interesantas ne tikai meitenēm, bet arī zēniem, un lai nometnei būtu pat noslēguma koncertiņš, skolotāja Ineta Griško papildus visam notiekošajam tiek galā ar tehniskām ķibelēm. Šogad nometnē viesojās mājturības skolotājs Juris Alps, tādēļ katram papildu jau Sanitas un Ingas radošajās nodarbībās darinātajam tika arī  paša lietas ģipša figūras vai paša gatavots koka kuģītis, vai abi.  Un, ticat vai ne, notika arī īsta burukuģu regate!

Kad noslēguma sarīkojumā pie skaisti klāta galda kopā ar vecākiem visi noskatījās notikumu fotohroniku, šķita, ka Dīķeres muižā pavadītas vairāk nekā piecas dienas. Atvadījušies ar vēlējumu skolotājiem pagūt arī atpūsties, dalībnieki devās mājup. Saules iedegums ziemā pazudīs, bet piecās neaizmirstamās neformālās izglītības dienās iegūtā pieredze kādam var sekot kā vaduguns un, iespējams, kļūt par nometņu darba turpinātāju. Dzīvē viss ir iespējams.

Paldies mūsu lieliskajai pavārei Antrai Laubertei par gardo maltīti! Savukārt par to, lai varam doties tuvos un tālākos braucienos, paldies atbalstītājiem: SIA „AD”, z/s „Kalnpaipuži”, z/s „Tīrumkalni”, z/s „Pērles” un Daivai Vikmanei. Paldies skaņotājam Jānim Dreimanim! Vislielākais paldies – Valmieras novada pašvaldībai!

Informāciju sagatavoja:
Agrita Gruzdiņa
Naukšēnu vidusskolas logopēde, audzinātāja nometnē “Zaļie vasarnieki”

Fotogrāfiju autori: Aija Ilga Ozola, Inga Medne un Agrita Gruzdiņa.