Pašvaldība aicina darba devējus iesaistīties skolēnu vasaras nodarbinātības programmā

Valmieras pilsētas pašvaldība aicina atsaukties darba devējus, kuri vasarā vēlas iesaistīties pašvaldības finansētā skolēnu vasaras nodarbinātības programmā, piedāvājot  darbavietas Valmieras jauniešiem. Valmieras pilsētas pašvaldība atbalsta jauniešu vasaras nodarbinātību, jo darbs vasarā ir gan laba iespēja jauniešiem pašiem nopelnīt naudu savām vajadzībām, gan labs veids kā pārbaudīt atbildības sajūtu, spēju pielāgoties darba prasībām un režīmam, saprast, kādas zināšanas nepieciešamas dažādām profesijām,  varbūt pat atrast potenciālo nākotnes prakses un darba vietu.

Skolēnu vasaras nodarbinātības programmā darba devēji varēs nodarbināt Valmieras pilsētas administratīvajā teritorijā deklarētus jauniešus no 13 līdz 19 gadiem, kuri mācās vispārējās vai profesionālās izglītības iestādēs, un kuru dzīvesvieta deklarēta Valmieras pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā ne vēlāk kā 2019. gada 1.janvārī.

Skolēni strādās piecpadsmit darba dienas, četras stundas dienā, organizējot darbu četros periodos no 3.jūnija līdz 26.augustam.

Pieteikuma anketu ar informāciju par uzņēmumu, piedāvātajām vakancēm un iespējamo darbavietu skaitu aicinām nosūtīt uz e-pasta adresi  līdz 30.martam.

Nodarbinātības pasākumus vasaras brīvlaikā finansēs Valmieras pilsētas pašvaldība. Ar uzņēmējiem pašvaldība slēgs vienošanos par konkrētu zināšanu, prasmju apguves organizēšanu skolēniem vasaras darbu laikā atbilstoši Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem.

Plānots, ka skolēnu pieteikšanās vasaras nodarbinātības programmai sāksies 7.maijā.

Jāpiemin, ka pērn ar darba vietām tika nodrošināti 347 skolēni, programmā iesaistījās 28 darba devēji.

Skolēnu nodarbinātības programmas mērķis ir dot iespēju jaunietim apgūt darbam nepieciešamās pamatprasmes un iegūt darba pieredzi, tādējādi lietderīgi pavadot arī vasaras brīvlaiku.

Skolēnu vasaras nodarbinātības pasākums tiek īstenots saskaņā ar:

Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” ietvaros. Šī informācija atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” iestādes neatbild par šīs informācijas potenciālajiem izmantošanas veidiem.