Pasniegtas Valmieras novada gada balvas uzņēmējdarbībā

Lāčplēša dienas priekšvakarā, 11. novembrī, norisinājās “Valmieras novada gada balvas uzņēmējdarbībā 2023” apbalvošanas ceremonija. Koncertzālē “Valmiera” pulcējās Valmieras novada uzņēmēji, lai kopā svinētu uzņēmējdarbības svētkus, godinātu un lepotos ar saviem, sadarbības partneru, kā arī konkurentu sasniegumiem.

Lāčplēša dienas priekšvakarā, 10. novembrī, norisinājās “Valmieras novada gada balvas uzņēmējdarbībā 2023” apbalvošanas ceremonija. Koncertzālē “Valmiera” pulcējās Valmieras novada uzņēmēji, lai kopā svinētu uzņēmējdarbības svētkus, godinātu un lepotos ar saviem, sadarbības partneru, kā arī konkurentu sasniegumiem. Par Valmieras novada 2023. gada uzņēmumu kļuva AS “Valmieras stikla šķiedra”.

“Valmieras novada gada balva uzņēmējdarbībā” šogad tiek pasniegta otro reizi. Valmieras novads vēlas izcelt, uzteikt un godināt uzņēmējus, kuri ar savu darbu devuši nozīmīgu ieguldījumu novada attīstībā un uzrādījuši labus uzņēmējdarbības rezultātus. Lai nodrošinātu objektīvu laureātu izvēli, vērtēšanas un atlases process tika veikts, pamatojoties uz objektīviem uzņēmumu datu rādītājiem, kā arī sadarbības organizāciju sniegtajiem ieteikumiem. Tika izvirzīti kritēriji, kas ietvēra uzņēmumu finanšu veiktspēju, izaugsmes tendences, ilgtspējības prakses un sociālo atbildību. Šie dati palīdzēja novērtēt uzņēmumu panākumus un to ieguldījumu novada ekonomikā. Apkopotos rezultātus vērtēja un apstiprināja īpaši izveidota, Valmieras novada domes apstiprināta, Vērtēšanas komisija. 

Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks: “Būt uzņēmējam šodien ir varoņdarbs! Pateicoties uzņēmējiem, mēs varam runāt par novada un valsts attīstību. Saņemot balvas, uzņēmēji uzsvēra, ka darbinieki ir uzņēmumu lielākā vērtība. Mēs lepojamies ar uzņēmējiem, kuri par savām komandām runā kā par ģimeni. Paldies, ka esat uzņēmēji!”.

Uzņēmumi tika sumināti 14 nominācijās. Katrā nominācijā uzvarētājs saņēma īpašu mākslinieka veidotu un Valmieras novadā izgatavotu balvu, un vēl divi uzņēmumi katrā nominācijā (izņemot gada uzņēmuma kategorijā) saņēma goda rakstu.

Uzņēmumi, kas saņēma apbalvojumus:

 • Gada uzņēmums: AS “Valmieras stikla šķiedra”.
 • Gada eksportētājs: uzvarētājs SIA “Padtex Insulation”, goda raksti kooperatīvā sabiedrība “Piena loģistika” un SIA “Silviko”.
 • Gada investīcija: uzvarētājs AS “Valmieras stikla šķiedra”, goda raksti SIA “ZAAO” un SIA “Karkasa māja”.
 • Gada ilgtspēja: uzvarētājs SIA “V.L.T.”, goda raksti SIA “ZAAO” un VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca”.
 • Gada nodokļu maksātājs: uzvarētājs AS “Valmieras stikla šķiedra”, goda raksti SIA “Vidzemes slimnīca” un SIA “Woltec”.
 • Gada saimnieks: uzvarētājs Trikātas pagasta zemnieku saimniecība “Irbītes”, goda raksti SIA “Zemturu piens” un Bērzaines pagasta zemnieku saimniecība “Zilūži”.
 • Gada tirgotājs: uzvarētājs SIA “Valrek”, goda raksti SIA “Liepkalni” un SIA “TNR Valmiera”.
 • Gada pakalpojuma sniedzējs: uzvarētājs SIA “Hotel Wolmar”, goda raksti VSIA “Valmieras drāmas teātris” un SIA “Valmieras namsaimnieks”.
 • Gada būvnieks: uzvarētājs SIA “R.K.C.F. Renesanse”, goda raksti SIA “Ekers” un SIA “Aimasa”.
 • Gada mežsaimnieks: uzvarētājs SIA “Vecpurmatuļi”, goda raksti SIA “Bono” un SIA “Meža enerģija”. 
 • Gada jaunuzņēmums: uzvarētājs SIA “VE wood”, goda raksti SIA “Livo” un SIA “Mira Motion Latvia”.
 • Gada mācību uzņēmums: uzvarētājs SMU “Autosport Parts” (Valmieras tehnikums), goda raksti SMU “Ready to grill” (Valmieras tehnikums) un SMU “Wear it out” (Valmieras dizaina un mākslas vidusskola).
 • Gada sadarbība ar izglītības iestādēm: uzvarētājs SIA “Valmiermuižas alus”, goda raksti SIA “Artifex Plus” un AS “Valmieras stikla šķiedra”.
 • Gada mazais ražotājs: uzvarētājs Skaņkalnes zemnieku saimniecība “Ķeiķi” (“Jēru klubs”), goda raksti Dace Šulce (“Gredzenmuiža”) un SIA “Trīs Ozolzīles”. 

Sadarbībā ar uzņēmējdarbības atbalsta organizācijām tika pasniegtas specbalvas. Attīstības finanšu institūcijas Altum specbalva tika piešķirta SIA “Solidis”, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra izcēla SIA “WoodHeart”, bet Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera godināja SIA “Sanart”. 

Svinīgo apbalvojuma pasniegšanas ceremoniju ar savu klātbūtni pagodināja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis un Latvijas Darba devēju konfederācijas prezidents Andris Bite. Abi viesi uzteica Valmieras novada uzņēmēju sasniegumus un novēlēja turpināt veiksmīgi iesākto, uz attīstību vērsto darbu. 

“Valmieras novada gada balvu uzņēmējdarbībā” arī turpmāk plānots pasniegt katru gadu, iedibinot par nozīmīgu Valmieras novada uzņēmēju godināšanas tradīciju. 

Apbalvojuma pasniegšanas ceremoniju bija iespējams vērot tiešraidē. Interesentiem ieraksts pieejams Valmieras Attīstības aģentūras Youtube kontā. 

Foto: Klāvs Vasiļevskis

Informāciju sagatavoja Valmieras Attīstības aģentūra