Pasniegtas Teātra dienas izcilības balvas par spožiem sasniegumiem teātra mākslā

Ar Kultūras ministrijas atbalstu, ceremonijā klātesot kultūras ministram Naurim Puntulim, 2022. gada 2. jūnijā Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzeja Eduarda Smiļģa zālē tika pasniegtas Teātra dienas Izcilības balvas, ko ik gadu rīko Latvijas Teātra darbinieku savienība sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzeju. Balva pasniegta arī režisorei Mārai Ķimelei un aktierim Mārtiņam Meieram. Sveicam arī Valmieras vasaras teātra festivāla izrādes "Uzvara ir mirklis" režisoru Valteru Sīli.

Ar Kultūras ministrijas atbalstu, ceremonijā klātesot kultūras ministram Naurim Puntulim, 2022. gada 2. jūnijā Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzeja Eduarda Smiļģa zālē tika pasniegtas Teātra dienas Izcilības balvas, ko ik gadu rīko Latvijas Teātra darbinieku savienība sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzeju. Balva pasniegta arī režisorei Mārai Ķimelei un aktierim Mārtiņam Meieram. Sveicam arī Valmieras vasaras teātra festivāla izrādes “Uzvara ir mirklis” režisoru Valteru Sīli.

Jēkaba Dubura balvu saņēma Latvijas Kultūras akadēmijas profesore, režisore Māra Ķimele par gandrīz 50 gadu darbu teātra pedagoģijā, pierādot savu neizsīkstošo enerģiju, radošo garu un profesionālo atbildību, lieliski apliecinot spēju savienot radošo un pedagoģisko darbu, skolojot gan jaunos aktierus, gan jaunos režisorus. Balvu pasniedza 2018. gada Jēkaba Dubura balvas saņēmējs režisors Edmunds Freibergs.

Harija Liepiņa balvu saņēma Valmieras Drāmas teātra aktieris Mārtiņš Meiers par izciliem aktierdarbiem, ieguldījumu teātra mākslā un uzticību sev un savai profesijai iepriekšējo sezonu laikā. Balvu pasniedza 2019. gada Harija Liepiņa balvas saņēmējs aktieris Arturs Krūzkops.

Eduarda Smiļģa balvu saņēma režisors Valters Sīlis par viņa nozīmīgo, drosmīgo un mākslinieciski augstvērtīgo darbu pēdējo sezonu laikā, veidojot sociāli aktīvas un intelektuāli piesātinātas izrādes par būtiskiem šodienas sabiedrības un vēstures jautājumiem visās trīs Baltijas valstīs, bet jo īpaši Latvijā, dažāda izmēra un statusa teātros – gan valsts, gan pašvaldību, gan neatkarīgos projektos un festivālos, bet jo īpaši Latvijas Nacionālajā teātrī. Balvu pasniedza 2021. gada Eduarda Smiļģa balvas saņēmējs režisors Elmārs Seņkovs.

Plašāk šeit.

Laureātiem tika pasniegtas mākslinieka Māra Šustiņa veidotās goda zīmes – ordeņi, un katrs laureāts saņēma arī naudas prēmiju.

Balvu kandidātus iesaka Latvijas profesionālie teātri, teātra kritiķi, Latvijas Teātra darbinieku savienība, Latvijas Kultūras akadēmija, Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejs, Latvijas Nacionālā opera un balets un Latvijas Profesionālā baleta asociācija.

Informāciju sagatavoja:
Ričards Vorobjovs,
Latvijas Teātra darbinieku savienības radošo projektu koordinators