Pašmāju saldējuma ražotājs SIA “Rūjienas saldējums” iegulda ap 1,5 miljoniem eiro jaunā ražošanas iekārtā

SIA "Rūjienas saldējums" jaunā ražošanas iekārtā

Pašmāju saldējuma ražotājs SIA “Rūjienas saldējums”, realizējot Lauku atbalsta dienesta modernizācijas projektu, sadarbībā ar Swedbank iegulda ap 1,5 miljoniem eiro jaunas “Mini Melt BIG Ball” ražošanas iekārtas iegādē.

Kā uzsver uzņēmuma vadītājs Igors Miezis: “Kopš 2009.gada, kad sāku strādāt Rūjienas saldējumā, visa enerģija un finanšu resursi tikuši investēti rūpnīcas atdzimšanā jaunā kvalitātē. Jau pašā sākumā bija skaidrs, ka, bez nopietnas eksporta pārdošanas bāzes, nekas jaudīgs izdoties nevar, bet, lai izdotos iecerētais, ir jāatrod kaut kas īpašs, kas atšķiras un ir gana sarežģīts. Esam pietiekami veiksmīgi spēruši pirmos soļus, tā teikt, pamatskola pabeigta – jāturpina mācīties un strādāt tālāk.”

SIA “Rūjienas saldējums” regulāri veic ieguldījumus uzņēmuma attīstībā ar mērķi palielināt jaudas, paplašināt sortimentu un eksporta iespējas – uzbūvēta jauna saldētava un iegādātas saldējuma ražošanas iekārtas. Uzņēmums ir uzstādījis jaunas attīrīšanas iekārtas un plāno nomainīt apkures sistēmu, lai veicinātu ilgtspējīga uzņēmuma darbības attīstību un kļūtu videi draudzīgāki. 2016.gadā sortimentā tika ieviests produkts “Mini Melts”, kas ievērojami palielināja eksportu un nodrošināja jaunu klientu piesaisti. Aizvadītajā gadā, līdzās līdzšinējiem eksporta tirgiem uz 29 valstīm (piemēram, Poliju, Vāciju, Ukrainu, Īriju, u.c.), sākta produkcijas piegāde uz Kataru, Izraēlu un Maurīciju.

Swedbank Mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītājs Jānis Zaļums norāda, “Uzņēmuma “Rūjienas saldējums” vārds ir pamatoti zināms arī ārpus pašmāju robežām, jo uzņēmuma vadība un darbinieki ar entuziasmu un aizrautību ir spējuši atrast veidus, kā nodrošināt uzņēmuma izaugsmi un attīstību gan investējot jaunu produktu radīšanā, gan jaunu eksporta tirgu apguvē. Bieži vien saskaramies ar Latvijas uzņēmumu ambīciju trūkumu, savu produktu eksportējot un līdzās attīstot jaunas produktu grupas, bet “Rūjienas saldējums” ir piemērs tam, ka varam realizēt apjomīgākus projektus, ja strādājam kopā”.

SIA “Rūjienas saldējums” dibināts 2009.gadā un tā sākotnējais dibinātājs un īpašnieks bija piena pārstrādes uzņēmums AS “Valmieras piens”. Kopš 2016.gada uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Igors Miezis. Uzņēmums kopumā nodarbina 55 darbiniekus. Aizvadītajā finanšu gadā SIA “Rūjienas saldējums” strādāja ar 657 tūkstošu eiro lielu peļņu un 5,4 miljons eiro lielu apgrozījumu.

Informāciju sagatavoja

Jānis Krops,
Swedbank mediju attiecību vadītājs