Pasaules veselības diena – 7.aprīlī

7.aprīlī tiek atzīmēta Pasaules veselības diena

7.aprīlī tiek atzīmēta Pasaules veselības diena. Šī gada veselības dienas sauklis ir “Mūsu planēta, mūsu veselība”, un viens no šīs dienas mērķiem ir veicināt iedzīvotāju izpratni par planētas piesārņojumu un tā radīto ietekmi uz veselību.

Pasaules Veselības organizācija ziņo, ka ik gadu vairāk nekā 13 miljonus nāves gadījumu izraisa vides cēloņi, kurus iespējams novērst. Gaisa piesārņojums ilgtermiņā var izraisīt dažādas veselības problēmas, piemēram, centrālās nervu sistēmas traucējumus (ilgstošas galvassāpes, nervozitāti), sirds un asinsvadu slimības, elpošanas sistēmas slimības (astmu, hronisku plaušu iekaisumu), reproduktīvās sistēmas traucējumus (piemēram, neauglību) un onkoloģiskās slimības.

Ikviens no mums var mazināt vides piesārņojumu, veicot vienkāršas darbības ik dienu:

  • šķiro atkritumus;
  • samazini plastmasas patēriņu, piemēram, dodoties iepirkties, ņem līdzi auduma maisiņu; ikdienā izmanto savu ūdens pudeli;
  • pārvietojies ar kājām, velosipēdu vai sabiedrisko transportu;
  • taupi enerģiju, piemēram, izejot no istabas, izslēdz gaismu; ja neizmanto elektroierīces, atvieno tās no strāvas; mazgājot veļu, seko līdzi tam, lai veļas mašīna nebūtu pustukša vai pārbāzta, veļu mazgā pēc iespējas zemākā temperatūrā; tējkannā sildi tik ūdens, cik būs nepieciešams;
  • nesmēķē;
  • iestādi koku;
  • izvēlies vietējos produktus.

Aicinām iepazīties ar Slimību profilakses un kontroles centra izstrādātajiem materiāliem: