Pasaules Pretvēža dienā aicina papildināt zināšanas par ļaundabīgiem audzējiem un onkoloģisko slimību profilaksi

4.februārī atzīmēs Pasaules Pretvēža dienu, kuras mērķis ir veicināt iedzīvotāju izpratni un papildināt zināšanas par ļaundabīgiem audzējiem un onkoloģisko slimību profilaksi

4.februārī atzīmēs Pasaules Pretvēža dienu, kuras mērķis ir veicināt iedzīvotāju izpratni un papildināt zināšanas par ļaundabīgiem audzējiem un onkoloģisko slimību profilaksi.

Vismaz viena trešdaļa izplatītāko vēža veidu (kolorektālais, krūts, prostatas u.c.) ir novēršami, īstenojot dažādus profilakses pasākumus. Tādēļ šogad Pasaules Pretvēža dienas laikā Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ir izvēlējies pievērst uzmanību tieši onkoloģisko slimību profilaksei.

Ir gan vispārīgi profilaktiskie pasākumi, kas var mazināt dažādu onkoloģisko slimību attīstību jebkuram iedzīvotājam (piemēram, veselīgs uzturs, fiziskās aktivitātes, atturēšanās un alkohola un nikotīnu saturošu izstrādājumu lietošanas u.c.), gan noteiktai vecuma grupai (piemēram, zarnu vēža profilaktiskais tests iedzīvotājiem pēc 50 gadu vecuma) vai dzimumam (piemēram, dzemdes kakla un krūts vēža skrīnings sievietēm vai sēklinieku pašpārbaude vīriešiem) specifiski profilaktiskie pasākumi.

Šogad Pasaules Pretvēža dienas laikā SPKC speciālisti ir sagatavojuši plakātu, kurā apkopoti dažādi informatīvie materiāli onkoloģisko slimību profilaksei. Vairāk par katru profilaktisko pasākumu var uzzināt, nospiežot plakātā uz atbilstošā attēla un teksta.

Aicinām noskatīties video par onkoloģisko slimību profilaksi:

Tāpat pieejami SPKC informatīvie materiāli par onkoloģisko slimību profilaksi:

Aicinām iepazīties arī ar citiem SPKC izstrādātajiem informatīvajiem materiāliem, kas ir pieejami SPKC mājaslapā, sadaļā “Informatīvie materiāli”.