Pasaules miera skrējiena pieturvieta – Valmiera

Miera skrējiens Valmierā

Pēc ilgāka pārtraukuma daudzviet Eiropā un pasaulē šogad tiek organizēti Pasaules miera skrējiena pasākumi. Septembra sākumā notiks Baltijas mēroga pasākums – 4. septembra rītā Miera skrējiena starptautiskā komanda uzsāks savu ceļu Igaunijas pilsētā Pērnavā, bet 9. septembra vakarā teju 500 kilometru garais maršruts noslēgsies Jelgavā.

Starptautiskā komanda Latvijā ieskries 5. septembra vakarā caur Valgas / Valkas robežu. Valmierā skrējiena dalībnieki viesosies 6. septembrī ap plkst. 13.00, bet tālāk dosies ceļā uz Cēsīm ap plkst. 15.00. Kopumā Latvijā tiks pavadītas 4 dienas un noskrieti 360 kilometri. Komanda savā ceļā satiksies ar dažādu pašvaldību pārstāvjiem, vietējiem sporta un kultūras entuziastiem, kā arī skolām un bērnudārziem. 10. septembra rītā komanda turpinās savu ceļu uz Poliju, Vāciju, Dāniju, Briseli un Luksemburgu.

Miera skrējiens ir pasaulē lielākais stafetes veida skrējiens, kurā stafetes veidā tiek nodota lāpa, kuras liesma simbolizē visas cilvēces kopīgo tiekšanos pēc miera un sadraudzības. Skrējiena filosofija ir ļoti vienkārša “Miers sākas ar mani!”. Iniciatīvas izveidotājs – filosofs, sportists, mūziķis un UNESCO miera prēmijas laureāts Šrī Činmojs (1931-2007) ticēja, ka sports ir vienkāršs, bet iedarbīgs instruments miera kultūras popularizēšanā.

Skrējiena pastāvēšanas laikā to ir atbalstījuši daudzi pasaulē un Latvijā plaši pazīstami cilvēki, tostarp vairāki Latvijas Republikas prezidenti: Vaira Vīķe Freiberga, Valdis Zatlers, Andris Bērziņš un Raimonds Vējonis.

Aicinām arī novada iedzīvotājus pievienoties skrējiena komandai kādā no posmiem!

Papildu informācija par skrējienu un dalībnieku pieteikšanās, sazinoties ar Valmieras novada Sporta pārvaldes sporta organizatori Vilmu Alberingu (vilma.alberinga@valmierasnovads, tālr. 27816021).

Informācija: www.peacerun.org/lv