Pasaules Mentālās veselības diena Pusaudžu resursu centrā

Mentālās veselības diena

10. oktobrī no plkst. 14.00 Pusaudžu resursu centra (PRC) Valmieras filiālē Beātes ielā 62 Pasaules Mentālās veselības dienā pusaudži aicināti uz pasākumu “Mūzika labsajūtai”.

Pasaules Mentālās veselības dienā visā pasaulē notiek dažādi pasākumi ar mērķi veicināt izpratni par mentālās veselības grūtībām un palīdzības iespējām. Pasaules Veselības Organizācijas dati liecina, ka katrs septītais pusaudžu vecumā no 10 līdz 19 gadiem saskaras ar mentālās veselības grūtībām. Tāpat ir pierādīts, ka savlaicīga un atbilstoša palīdzība var uzlabot pusaudžu mentālo veselību, taču pieaugošais pieprasījums pēc palīdzības gan pasaulē, gan Latvijā negatīvi ietekmē iespējas saņemt profesionālu atbalstu.

PRC Latvijā šogad palīdzību ir sniedzis jau vairāk nekā 8400 pusaudžiem, no kuriem 2092 palīdzību saņēma ilgstoši. Tomēr PRC pieredze rāda, ka pieprasījums pēc atbalsta pārsniedz iespējas to sniegt savlaicīgi, un 1.oktobrī gaidīšanas rindā bija jau 410 jaunieši no visas Latvijas.

Līdz ar to Pasaules Mentālās veselības dienā PRC organizēs vairākus pasākumus ar mērķi atbalstīt pusaudžus un viņu ģimenes, kā arī speciālistus, kuri ikdienā strādā ar jauniešiem.

Savukārt plkst.14 visi 14 PRC centri gan Rīgā, gan reģionos atvērs savas durvis, lai ikviens pusaudzis, vecāks, speciālists var nākt un iepazīties ar to, kā strādā PRC, kā arī saņemt profesionālu atbalstu.

Bērnu un pusaudžu resursu centru (BPRC) ir izveidojis Bērnu slimnīcas fonds sadarbībā ar nozares speciālistiem Latvijā un Lielbritānijā. Kopš 2018.gada BPRC sniedz uz pierādījumiem balstītu, profesionālu, mūsdienīgu un multidisciplināru palīdzību pusaudžiem ar mentālās veselības grūtībām un viņu ģimenēm. Pateicoties Labklājības un Veselības ministriju piešķirtajam finansējumam, visi BPRC pakalpojumi pusaudžiem un viņu tuviniekiem tiek nodrošināti bez maksas. BPRC atbalsts ir pieejams 9 Latvijas pilsētās- Rīgā, Daugavpilī, Jelgavā, Liepājā, Rēzeknē, Siguldā, Tukumā, Valmierā un Ventspilī.

Informācijas avots:

LETA