Pasaules Dabas Fonds piedāvā 10 idejas videi draudzīgiem Ziemassvētkiem

Pasaules Dabas Fonds piedāvā desmit idejas, kā svētku laikā mazinātu negatīvo ietekmi uz vidi, gatavojoties svētkiem savlaicīgi un pārdomāti. Līdz pat Ziemassvētkiem Pasaules Dabas Fonda sociālo tīklu vietnēs Facebook un Instagram ikviens varēs uzzināt noderīgus ieteikumus un vairot radošas, videi draudzīgas idejas, daloties arī ar saviem piemēriem.  Aktīvākais dalībnieks saņems īpašu balvu. 

“Ziemassvētkiem nav jābūt patēriņa svētkiem. Tieši pretēji — Ziemassvētki ir brīdis, kad mēs varam atjaunot saikni ar dabu, domājot par savām rīcībām vai ejot dabā atbildīgi. Jāatceras, ka katrs mūsu iztērētais eiro ir tāds kā balsojums par to, kādu vēlamies redzēt mūsu pasauli. Nereti, lai padarītu svētku svinēšanu planētai draudzīgāku, vajadzīga tikai ideja, ” stāsta Elīna Pekšēna, Pasaules Dabas Fonda pārstāve. 

Pasaules Dabas Fonda sagatavotās 10 idejas rosina ikvienu praktizēt dabu un klimatu saudzējušus paradumus svētkos, kas ļaus izvairīties no papildu atkritumu radīšanas, neveicinās patēriņu, atbalstīs videi draudzīgos, vietējos pārtikas ražotājus, veicinās radošumu, atbildīgu maltīšu gatavošanu un mudinās izzināt dabas procesus ziemā. Piedāvātās idejas vairos izpratni par atbildīgu svētku svinēšanu:  

  • Darini dāvanas pats vai iegādājies labdarības veikalos.
  • Izvēlies netradicionālus iesaiņojuma materiālus.
  • Darini apsveikumu kartītes pats.
  • Noskaņai izvēlies bišu vaska sveces.
  • Pagatavo rotājumus no mājās pieejamiem vai dabas materiāliem. 
  • Mājās rotā zarus, mēbeles vai istabas augus. 
  • Izvēlies videi draudzīgi audzētus dārzeņus un citus labumus vietējā tirdziņā.
  • Veido produktu sarakstu neparastām svētku maltītēm. 
  • Aizstāj Ziemassvētku gaļas cepeti ar Latvijas saldūdens zivi.
  • Ieplāno pastaigu dabā kopā ar ģimeni un draugiem!

Plašāku ideju skaidrojumu varēs atrast Pasaules Dabas Fonda sociālo tīklu vietnēs:

Facebook: https://www.facebook.com/PasaulesDabasFonds

Instagram: https://www.instagram.com/pasaulesdabasfonds/

“10 idejas videi draudzīgiem Ziemassvētkiem” plakāts pieejams www.pdf.lv .

Informāciju sagatavoja

Daina Šteinberga, Pasaules Dabas Fonda komunikācijas vadītāja

, 29632279

Pasaules Dabas Fonds ir Latvijā reģistrēta sabiedriskā labuma organizācija, World Wide Fund for Nature (WWF) asociētais partneris Latvijā, kas Latvijā darbojas kopš 1991. gada novembra. Pasaules Dabas Fonda misija ir veidot nākotni, kurā cilvēki un daba dzīvo harmonijā. Organizācijas mērķis ir dabas aizsardzība, lai saglabātu ģenētisko, sugu un ekosistēmu daudzveidību, nodrošinātu atjaunojamo dabas resursu nenoplicinošu izmantošanu tagad un nākotnē, palīdzētu samazināt piesārņojumu, dabas resursu un enerģijas izšķērdīgu patēriņu.