Pasaules Dabas Fonds meklē Klimata vēstnieku 2022

Klimata vēstnieks

Pasaules Dabas Fonds sadarbībā ar uzņēmumu “Tetra Pak” aicina pieteikties konkursam “Klimata vēstnieks 2022”. Konkurss ik gadu tiek organizēts, gaidot lielāko vides akciju pasaulē — Zemes stundu. Konkursa mērķis ir popularizēt videi draudzīgu dzīvesveidu un godināt cilvēkus, kuri savā ikdienā veic ieguldījumu vides problēmu risināšanā un rosina sabiedrību sekot savam piemēram.

Pieteikšanās ir izsludināta divās nominācijās: videi draudzīga dzīvesveida vēstnieks un videi draudzīga dzīvesveida vēstnieks sabiedrībā. Konkursā var pieteikties vai tikt pieteikts ikviens Latvijas valsts iedzīvotājs, kurš pats piekopj videi draudzīgu dzīvesveidu vai kurš ir guvis būtiskus panākumus videi draudzīgu iniciatīvu īstenošanā, iesaistot līdzcilvēkus savā pašvaldībā, darbavietā, skolā vai citviet.

Pasaules Dabas Fonda Klimata programmas vadītāja Laura Treimane: “Klimata pārmaiņas un dzīvās dabas izzušana ir mūsdienu realitāte   mūsu oglekļa budžets sarūk un vairāk nekā 1 miljonam sugu tuvākajās desmitgadēs draud izzušana. Ikkatra rīcība ir svarīga, lai apturētu postošās ietekmes un atjaunotu klimata un dabas stāvokli. Tuvojoties Zemes stundai, kad aizdomājamies par saviem līdzšinējiem centieniem, ir iespēja piedalīties konkursā, padalīties ar saviem labajiem darbiem un iedvesmot citus.”

Pieteikties klimata vēstnieka konkursam var līdz 2022. gada 6. martam (ieskaitot) vietnē  ej.uz/klimatavestnieks2022. Pieteikuma pielikumi, kas nav obligāta prasība, var tikt iesūtīti elektroniski ar norādi “KONKURSAM „Klimata vēstnieks”” uz e-pasta adresi tajā pašā dienā, kad tiek aizpildīts elektroniskais pieteikums.

Katras nominācijas uzvarētājs iegūs dāvanu karti 500 eiro vērtībā aktīvās atpūtas inventāra veikalā “Ceļotājs”. Konkursa uzvarētāji tiks pasludināti tiešsaistē Zemes stundai veltītā pasākumā 26. martā.

Skolotāja Santa Zgrunda, pagājušā gada konkursa laureāte atzīst: “Ziņa, ka esmu kļuvusi par Klimata vēstnieku 2021, mani patīkami pārsteidza. Augstais novērtējums motivēja neapstāties un turpināt iesākto videi draudzīga dzīvesveida popularizēšanā. Mēs katrs varam jau šodien ieviest kādu dabai draudzīgu rīcību vairāk iet kājām, pirkt tik, cik nepieciešams, neņemt plastmasas maisiņus, taupīt enerģiju, nepiesārņot… Tas taču ir tik vienkārši un tik nepieciešami, lai saglabātu mūsu planētu!

Konkursa “Klimata vēstnieks 2022” nolikums pieejams šeit.