Pasākumā “Pēcpusdiena ar mēru” aicina izmantot Eiropas Digitālo inovāciju centru atbalstu un diskutē par uzņēmumu pieredzi

Aizvadīta pēcpusdiena ar mēru

24. novembrī viesnīcā “Wolmar” tika aizvadīta “Pēcpusdiena ar mēru”, kurā uz tikšanos ar Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Jāni Baiku bija sanākuši vairāk nekā 50 uzņēmēji. Valmieras Attīstības aģentūra un Vidzemes plānošanas reģions iepazīstināja ar pieejamo atbalstu digitalizācijas projektiem, uzņēmēji dalījās pieredzē par ieviestajām iniciatīvām un uzzināja par unikāliem digitāliem produktiem, kas tiek veidoti Valmierā.

Atklājot pasākumu, Jānis Baiks norādīja, ka dzīvojam digitalizācijas laikmetā, kad tehnoloģiju jēgpilna izmantošana ir svarīga, lai nezaudētu konkurētspēju vai attīstītos. Tai pat laikā ir daudz nezināmo, kas saistīti ar šo jomu un straujo tehnoloģiju attīstības tempu. Lai palīdzētu uzņēmējiem, Latvijā darbojas divi Eiropas Digitālo inovāciju centri un to Vidzemes kontaktpunkti atrodas Valmierā – Valmieras Attīstības aģentūrā un Vidzemes plānošanas reģionā.

Valmieras Attīstības aģentūras digitalizācijas virziena vadītājs Matīss Krēsliņš informēja par atbalsta pakalpojumiem, kas pieejami aģentūrā, kā, piemēram, digitālā brieduma testa veikšana un ceļa kartes izstrāde, mentoringa programma, apmācības, tehnoloģiskās konsultācijas. Savukārt, Vidzemes plānošanas reģiona pārstāve Ieva Kreile iepazīstināja ar pieejamo atbalstu procesu digitalizācijai.

Virtuālās realitātes tehnoloģiju jomā pieredzējušā uzņēmuma SIA “EXONICUS R&D” tehniskais vadītājs Dāvis Ābols iepazīstināja ar radīto digitālo risinājumu, kas tiek pielietots ES un ASV, medicīnas un aizsardzības nozarēs.  Dāvis Ābols atzina, ka būtiskākie izaicinājumi saistīti ar jaunizstrādāto produktu komercializēšanu.

SIA “Valmiermuižas alus” valdes loceklis Rihards Trumpe, iepazīstinot ar uzņēmuma pieredzi unikālas resursu vadības sistēmas izveidē un ieviešanā, norādīja, ka būtisks ir darbs ar komandu, lai visiem būtu skaidrs digitalizācijas projekta mērķis. Nozīmīga ir vadības izpratne un iesaiste un laba sadarbība ar tehniskajiem izstrādātājiem.

Vidzemes Augstskolas Virtuālās realitātes laboratorijas vadītājs Arnis Cīrulis deva ieskatu, kādus risinājumus uzņēmējiem palīdzējusi radīt Vidzemes Augstskola. Viņš aicināja uzņēmējus apciemot laboratoriju, lai uzzinātu vairāk, izmēģinātu pieejamo aprīkojumu un pārrunātu sadarbību.

Pasākuma noslēgumā uzņēmēji runāja par motivāciju un izaicinājumiem, kas saistīti ar digitalizāciju. Paneļdiskusijā piedalījās SIA “Rūjienas saldējums” valdes loceklis Igors Miezis, SIA “Bitus Latvia” valdes loceklis Kārlis Ābols, neatkarīgais IT projektu vadītājs Jurģis Priedītis,  zvērināts advokāts – tehnoloģiju entuziasts Lauris Klagišs. SIA “Exonicus R&D” tehniskais vadītājs Dāvis Ābols un SIA “Valmiermuižas alus“ valdes loceklis Rihards Trumpe. Uzņēmēji atzina, ka svarīgākais kritērijs ir, vai tas ļauj uzlabot esošo produktu vai procesu. Tāpat tika `norādīts, ka digitāli risinājumi uzlabo uzņēmuma tēlu un klientu novērtējumu, kā arī digitālais marketings un e-komercija būtiski uzlabo pārdošanu. Daudzas pakalpojumu nozares būtiski maina mākslīgais intelekts un uzņēmumiem jābūt gataviem tam pielāgoties. Lai veiksmīgāk vadītu šīs pārmaiņas, ir jāizmanto pieejamais konsultatīvais un finanšu atbalsts.

Pasākumu “Pēcpusdiena ar mēru” mērķis ir veicināt uzņēmēju iesaisti un informētību par aktivitātēm Valmieras novadā, kā arī aicināt uzņēmējus aktīvi iesaistīties un diskutēt par aktuāliem jautājumiem. “Pēcpusdiena ar mēru” ir lieliska vieta, kur satikt pašvaldības vadītāju un nozaru ekspertus, klātienē uzdot sev interesējošus jautājumus un saņemt uz tiem atbildes. Pasākumu organizē Valmieras Attīstības aģentūra sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību.

Informāciju sagatavoja:

Valmieras Attīstības aģentūra