Pārrunā sadarbības iespējas ar Marlī pilsētu Francijā

Pārrunā sadarbības iespējas ar Marlī pilsētu Francijā

Otrdien, 23. maijā, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un ārējo sakaru organizatore Eva Monika Švarca attālināti tikās ar Marlī (Marly) pilsētas Francijā mēru Žanu-Noelu Verfailu (Jean-Noël Verfaillie) un izpilddirektoru Arno Mišelu (Arnaud Michel), lai pārrunātu iespējamos sadarbības virzienus.

Abas puses īsi iepazīstināja ar raksturīgo savās pārstāvētajās pilsētās un piedāvātajām izglītības iespējām. Tikšanās laikā vienojās, ka sadarbība izglītības jomā būtu viens no galvenajiem virzieniem, lai veicinātu skolēnu starpkultūru dialoga prasmes un pieredzi. Tāpat sadarbību būtu jāveicina sportā un uzņēmējdarbībā. Noslēgumā vienojās, ka nākamā vizīte varētu norisināties klātienē Valmierā.

Marlī pilsētā atrodas Ziemeļfrancijā un tajā dzīvo 12 083 iedzīvotāji. Iniciatīva no Marlī pilsētas puses par sadarbību veidojusies, aktualizējot pirms 25 gadiem noslēgto sadraudzības līgumu starp Marlī, Valmieras, Lepē (Spānija), Olecko (Polija) un Vilkavišķes (Lietuva) pilsētām. Jāpiemin, ka Marlī nesen atklāts informatīvs stends, kurš iezīmē sadarbību starp šīm piecām pilsētām.