Parlamentārā sekretāre vizītē apmeklē Valmieru

Šodien, 17. novembrī, Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāre Baiba Bļodniece vizītē apmeklēja Valmieru, lai tiktos ar Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandieri pulkvedi Gunāru Kauliņu, Valmieras novada pašvaldības priekšsēdētāju Jāni Baiku un Valmieras Sarkanā Krusta pārstāvjiem.

Dienas pirmajā pusē B. Bļodniece apmeklēja Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes štābu, lai ar brigādes komandieri pulkvedi G. Kauliņu apspriestu vienību attīstību, civilmilitāro sadarbību un citus aktuālos aizsardzības nozares jautājumus. Tāpat parlamentārā sekretāre viesojās  Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 22. Kaujas nodrošinājuma bataljonā un tikās ar Jaunsardzes Vidzemes nodaļas vadītāju Zitu Rukšāni.

Pēcpusdienā B. Bļodniece apmeklēja Valmieras Sarkano Krustu, bet pēc tam tikās ar Valmieras novada pašvaldības priekšsēdētāju J. Baiku, lai pārrunātu pašvaldības sadarbību ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Aizsardzības ministriju.

Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardzē uzņem Latvijas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama mājas lapas www.zs.mil.lv sadaļā “Stājies Zemessardzē”.

Informāciju sagatavoja:

AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais eksperts
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393
E-pasts: