Pārgājienu un velo cikla “Ziemeļu stiga” 3.posms – velobrauciens no Jērcēniem uz Rencēniem”

No Jērcēnmuižas kompleksa pa meža ceļiem meklējot Sedas upi, cauri muižu vēsturiskajām zemēm, pa alejām skaistām metīsim līkločus ar velosipēdu un 18.jūnijā baudīsim kāju un velo cikla “Ziemeļu stiga” 3. posmu no Jērcēniem uz Rencēniem.

35 kilometru garais, vidējas grūtības velobrauciens vedīs pa Jērcēnu, Ēveles un Rencēnu asfalta un zemes ceļiem, meža takām. Lai velobrauciens būtu pozitīvu piedzīvojumu piepildīts, aicinām pirms tā izvērtēt savu fizisko sagatavotību un izmantot drošības līdzekļus, pārvietojoties ar velosipēdu – cimdus un ķiveri. Velobraucienā neiztikt bez pieturvietām un stāstiem – tos stāstīs un velobraucienu vadīs velo, pastaigu dabā un laivu braucienu entuziasts Toms Treimanis. Brauciena laikā ar muzikālu sveicienu mūs priecēs Elīna Krastiņa un Māris Radziņš. Noslēgumā mielosimies ar Rencēnos gatavotu zupu. Pārgājienu un velo cikla “Ziemeļu stiga” 3.  posmu atbalsta “Livo”, katram dalībniekam sarūpējot atspirdzinošu dzērienu.

Maršruts būs lineārs. Dalībnieki aicināti ar saviem transportlīdzekļiem ierasties sākuma punktā – stāvvietā pie Jērcēnmuižas, lai sagatavotos velo izbraucienam un atstātu pasažierus. Tad šoferiem būs jāpārvieto automašīnas uz noslēguma punktu Rencēnos un ar organizētu autobusu tie tiks atvesti atpakaļ uz maršruta sākuma punktu Jērcēnos. Katrs dalībnieks, kurš būs reģistrējies, saņems pārgājiena tehnisko aprakstu, lai atbilstoši sagatavotos velobraucienam.

Velobrauciena dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc savu dalību aicinām pieteikt iepriekš, zvanot pa tālruni 26332213, rakstot uz e-pastu  vai ierodoties klātienē Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Rīgas ielā 10). Pārgājiena dalības maksa ir 5 EUR.

Pārgājienu un velo cikls sastāv no sešiem posmiem. Pirmais posms 23. aprīlī veda no Valmieras uz Strenčiem un bija veicams ar kājām 21 kilometra garumā. Otrais posms 4. jūnijā veda no Strenčiem uz Jērcēniem cauri Sedas purvam 21 kilometra garumā. Trešais posms 18. jūnijā no Jērcēniem caur Ēveli uz Rencēniem būs veicams ar velosipēdu 35 kilometru garumā. Ceturtais posms 30. jūlijā no Rencēniem gar Burtnieka ezeru, Oleru muižu uz Rūjienu būs veicams 40 kilometru garumā ar velosipēdu. 20. augustā 16 kilometru garumā ar kājām dosimies 5. posmā no Rūjienas uz Naukšēniem. Visbeidzot 6. posms 17.septembrī vedīs no Naukšēniem caur Piksāru baznīcu uz Latvijas – Igaunijas “Unguriņu” robežpunktu un būs 27 kilometru garš. Par katru posmu plašāka informācija sekos mājaslapā visit.valmiera.lv.

Informējam, ka pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Uzņemtie fotoattēli un video var tikt izmantoti, lai atspoguļotu pārgājiena un velo ciklu norisi un popularizētu Valmieras novadu. 

Informāciju sagatavoja: Toms Treimanis, Valmieras novada Tūrisma pārvaldes vadītājs. Mob. tālr.: 28644530, visit.valmiera.lv