Pārgājienu cikla “Muižnieka atslēgu glabātājs” 3. posms – Mūrmuižas nocietinājuma tornis

Kaut kur mežā nočab vēl pērnā rudens sakritušās lapas, kaut kur līksmi lēkā vāveres un no kokiem krata rīta rasu uz pieres. Kaut kur netālu urdz strautiņš, kas ietek Miegupes lokos un kaut kur tālumā plunčājas bebrs. Pārgājienu cikla “Muižnieka atslēgu glabātājs” 3. posma ceļi ved uz Valmieras novada dienvidu pusi – Mūrmuižu, ļaujot tā gājējiem izjust cilvēka un dabas patiesās attiecības. Pārgājiens ir piemērots piedzīvojumu meklētājiem un rūdītiem dabas baudītājiem, kurus nebaida šķēršļu pārvarēšana un mežonīgākas dabas teritorijas. Aktivitāte ir veicama individuāli līdz 30. aprīlim, sekojot elektroniskam leģendas failam ar ceļa norādēm, kas aplūkojams un lejupielādējams šeit.

Galvenais akcents pārgājienā tiek pievērsts Mūrmuižas nocietinājuma tornim, laiski burbuļojošajai Miegupei, Kauguru apvidus bagātīgajām dabas vērtībām un talantīgajiem ļaudīm. Visu pārgājiena posmu ar stāstiem pavadīs mītiskais tēls – Muižnieka atslēgu glabātājs, kurš pārpratuma rezultātā savulaik dabūjis darbu Mūrmuižas pusē. Maršruta grūtības pakāpe ir grūta, posms ved pa aptuveni 11 kilometru garu asfalta, grants, zemes ceļu, upes krasta un meža biezokņa taciņu piedzīvojumu. Pārgājiena pirmajā daļā, apstājoties un ieklausoties var sajust, kā elpo mežs, dzīvīgi mutuļo Miegupes ūdeņi un vītero putni, bet otrajā daļā – gūt iedvesmu no izdarīgajiem Kauguru ļaudīm. Pavasarī, kā jau dabas pārmaiņu laikā, ceļi un taciņas var iegūt gan apledojušus, gan dubļainus veidolus. Lai pārgājiena laikā nenomaldītos, svarīgi sekot līdzi elektroniskajam leģendas – ceļa norāžu failam, bet papildu orientēties palīdzēs zili-baltais marķējums uz kokiem un nepieciešamības gadījumā – GPX fails, kas lejupielādējams šeit. Visiem pārgājiena dalībniekiem, dodoties dabā, aicinām būt atbildīgiem, ievērot dabas saudzēšanas un atkritumu neatstāšanas principus – ko atnesi, to aiznes, ugunskurus kurināt tam paredzētās vietās, kā arī neatkāpties no norādītā pārgājiena maršruta un cienīt apkārtējo cilvēku privātīpašumu teritoriju robežas.

Pārgājienu ciklā galvenā uzmanība vērsta uz piecu Valmieras novada muižu apvidiem – Mūrmuižas nocietinājuma torni, Veļķu, Rūjienas, Sēļu un Pantenes muižām. Pārgājienu cikls norisinās četros posmos, sākot no februāra līdz maijam, katrā mēnesī aicinot iepazīt konkrēto muižu un tuvumā esošās dabas vērtības. Katra pārgājiena posms tiek publicēts mēneša pirmajos datumos Valmieras novada Tūrisma mājaslapā visit.valmiera.lv. Lejupielādējot failu savā mobilajā viedierīcē un sekojot failā esošajām norādēm, ikvienam izdosies tikt galā ar ielu un taciņu līkločiem. Aktīvākajiem pārgājiena cikla dalībniekiem būs iespēja pretendēt uz Valmieras novada Tūrisma pārvaldes sarūpētajām pārsteiguma balvām. Lai nonāktu aktīvāko dalībnieku lokā, aicinām doties konkrētajā pārgājiena posmā, atbildēt uz jautājumiem, kas uzdoti pārgājiena aprakstā, un atbildes iesūtīt uz e-pastu . Atgādinām, ka par pārgājienu cikla aktīvāko dalībnieku var kļūt, pievienojoties jebkurā laikā!

Pārgājienu cikla “Muižnieka atslēgu glabātājs” noslēdzošais 4. posms būs pieejams maija sākumā un būs veicams visu maija mēnesi. Pārgājienu ciklu atbalsta “Latvijas Piļu un muižu asociācija”.

Dodoties dabā, aicinām ievērot valstī noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatības ierobežošanai, kā arī patīkamākai pārgājiena veikšanai, sekot līdzi aktuālajām laikapstākļu prognozēm.

Informāciju sagatavoja:

Madara Stukmane

Valmieras novada

Tūrisma pārvaldes

pasākumu organizatore

Mob. tālr.: 26332213